Європа ж рекомендувала змінити виборчу систему в Україні ще з 2010 року. Після Революції Гідності нардепи погодились – виборчій реформі бути. Але за чотири роки вірними Майдану залишились не усі.

Читайте також: "Тут на кожному кроці жахи війни": мер Львова Андрій Садовий відвідав міста на сході України

Мітингувальники вважають, що час виборчих змін в Україні настав. "Приходять до влади не ті, кого обирають люди, а ті, хто реально має більше грошей", – розповіла учасниця акції Тетяна Соловйова. Виступив на мітингу і лідер "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Садовий, який подякував учасникам за активну громадянську позицію.

От вони сидять сьогодні у великих кабінетах і знову думають, що вони обдурять людей, як це робили раніше. Але я дякую вам, що ви сьогодні тут, тому що це наша країна і ми повинні за неї боротися,
– заявив Андрій Садовий.

"Самопоміч" також вимагає скасувати "ахметовський" податок та масштабну корупційну схему "Роттердам+" – почати потрібно з ухвали законопроекту 8626, який зупинить найбільшу в Україні енергетичну аферу.


Ахметов контролює 80% енергетичного ринку України

Вже понад два роки, завдяки нахабній схемі, Рінат Ахметов продає українське вугілля з окупованої території під маркою європейського і має з цього шалені прибутки. Влада вдає, що цього не знає. А за цей час олігарх збагатився на 33 мільярди гривень.

Ця схема, "Роттерам+", безумовно вигідна перш за все монополісту на ринку теплової генерації – Ахметову і групі компанії "ДТЕК", яка контролює 80% видобутку вугілля в Україні,
– розповіла народний депутат Вікторія Войціцька.

Найгірше, що "ахметовський" податок сплачує кожен українець. Щодня. З кожної поїздки в метро, наприклад, в кишеню олігарха йде 25 копійок. За кожен куплений буханець хліба – 13 копійок, а з однієї пляшки молока – 23 копійки.


Законопроект 8626 зменшить вартість електроенергії для населення на 15%

Та влада продовжує покривати нахабний "ахметовський" відсоток. Законопроект 8626 навіть не вносять до розгляду на сесії Верховної Ради. Хоча він одночасно скасує злочинний "Роттердам+" і зменшить вартість електроенергії для населення на 15%.

Читайте також: Неподільна і недоторкана країна: як 27 років тому українці здобули незалежність

Перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод збудують у Львові. Наразі фахівці ЄБРР інспектують розвиток проекту: від введення документації до дотримання екологічних вимог. Безпечність комплексу – одна із умов фінансування. 35 мільйонів євро має отримати Львів від європейських партнерів.

Декілька сотень таких заводів функціонують в Європі. Тобто це надійна, перевірена роками технологія. Ми насправді запозичуємо найкращий досвід,
– розповів директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря.

Схожі заводи працюють у польських, німецьких та французьких містах. У Львові завод із механіко-біологічною технологією запрацює у 2020 році. Будувати його зголосилося 12 міжнародних компаній. Компанію-переможицю оберуть до кінця 2018 року. Тоді підрядник і приступить до будівництва.

Більше – дивіться у відео