Інцидент трапився в ніч проти 22 квітня. Про це повідомили на сторінці Армії оборони Ізраїлю у твітері.

Раніше В Ірані знають, хто влаштував "диверсію" на ядерному об'єкті, але він вже втік

Що заявили ізраїльські військові

Ракета випущена з території Сирії, впала у пустелі Негев в Ізраїлі. Сирени спрацювали у селі Абу-Кринат, що на відстані кількох кілометрів від Дімони.

Саме у цьому місті працює розташований ядерний дослідницький центр Ізраїлю. У відповідь Армії оборони Ізраїлю атакувала ракетну установку та системи ППО у Сирії.

Ізраїльська армія заявила, що розгорнула систему протиракетної оборони, але не змогла підтвердити, чи перехопила ракету. Водночас повідомлень про пошкодження не було.

Що ще відомо

Спочатку ізраїльські військові описали цю зброю як ракету класу "земля-повітря". Зазвичай її використовують для протиповітряної оборони від бойових літаків або інших ракет.

Це могло б означати, що сирійська ракета була націлена на ізраїльські військові літаки, але промахнулася і полетіла за помилковим маршрутом.

Проте Дімона розташована приблизно у 300 кілометрах на південь від Дамаска, що є великою дальністю для помилково запущеної ракети класу "земля-повітря".

Де в Ізраїлі розташоване місто Дімона: дивіться на карті

Напередодні Іран, війська якого розташовані у Сирії, звинуватив Ізраїль у причетності до атак на його ядерні об'єкти, зокрема – у Натанзі, й пригрозив помстою.

Що кажуть у Сирії

Сирійське державне інформагентство SANA заявило, що 4 солдати отримали поранення у результаті ізраїльського удару поблизу Дамаска.

Там запевнили, що протиповітряна оборона перехопила "більшу частину ворожих ракет". Інших подробиць у SANA не оприлюднювали.