Очікується, що ФРН муситиме сплатити для Польщі трильйон доларів або ж приблизно 840 мільярдів євро репарацій, пише у статті для сайту "24" експерт із міжнародних питань Борис Немировський.

Читайте також: Між Україною і Польщею назріває новий скандал через спробу Варшави маніпулювати історією

Ця тема для Польщі не нова. Особливо активно її розкручував лідер ПіС Ярослав Качинський, регулярно заявляючи, що Берлін досі не розрахувався за окупацію Варшави Гітлером.

Нещодавно політик навіть попередив про підготовку польського уряду до "історичної контратаки" на Німеччину. Йдеться про "гігантські суми", а також про те, що "ФРН багато років поспіль відхрещується від відповідальності за Другу світову війну". Це стало сигналом для величезної кампанії, яка була спрямована як проти Німеччини, так і проти ліберальної опозиції в самій Польщі,
– зауважує автор публікації.

Подібні висловлювання можна сприймати як спробу Качинського знайти "хлопчика для побиття", аби уникнути відповідальності за проблеми у власній країні, вважає Немировський, маючи на увазі масові протести проти судової реформи, які організовувала польська опозиція, а відтепер змушена за це виправдовуватися.

Детальніше читайте у статті: Історична контратака: навіщо Польщі "шалені" компенсації від Німеччини?