Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Кадиров перебував у комі. Це викликало чутки про його поганий стан здоров’я серед російських "воєнкорів". Про це пише американський Інститут вивчення війни.

До теми "Його син не зможе стати наступником": що змінить смерть Кадирова

Здоров’я Кадирова – стабільність у Чечні

За інформацією ISW, у відео 17 вересня Кадиров спростував чутки про стан свого здоров'я. Аналітики вважають, що дестабілізація правління Кадирова в Чечні стала б серйозним ударом для режиму Путіна, частково через те, наскільки важливим для ранньої популярності Путіна в Росії було встановлення стабільності в Чечні через жорстоку і кровопролитну війну.

Кадиров та інші російські чиновники можуть бути стурбовані тим, що триваючі чутки про його здоров’я вплинуть на довгострокову стабільність його та, відповідно, контролю Путіна над Чечнею,
– наголосили експерти.

Що відомо про хворобу Кадирова

  • Кадиров не з'явився на важливому заході 21 лютого цього року, коли Путін зачитував послання до Федеральних зборів.
  • Після цього почалися ширитись чутки, що Кадиров має проблеми з нирками і стан його здоров'я різко погіршився.
  • Через хворобу Кадиров набрав вагу та у нього з'явились набряки.
  • У липні Кадиров пішов у "щорічну оплачувану відпустку".
  • До речі, чеченський правозахисник Абубакар Янгулбаєв 17 вересня повідомив про смерть Кадирова. Наразі повідомлення Янгулбаєва в Росії не підтверджували.
  • Натомість телеграм-канал, який пов'язаний з Кадировим, намагається переконати, що з так званим лідером Чечні все в порядку. Зокрема, канал опублікував два короткі ролики, на яких Кадиров нібито займається фізкультурою. Однак не відомо, коли були зняті ці відео.