Водночас телеграм-канали наближені до так званого глави Чечні публікують відео Кадирова, який нібито "живий та здоровий" гуляє під дощем. Російська опозиціонерка Ольга Курносова розповіла 24 Каналу, що у разі смерті Кадирова, цей факт можуть приховувати кілька днів, щоб визначитись, що далі робити з Чеченською республікою.

До теми Відмовляють нирки: який прогноз дають лікарі Кадирову

Послабиться "партія війни"

Вона зауважила, що ситуація щодо Кадирова достатньо складна. Він якщо не помер, то перебуває у достатньо важкому стані.

На відміну від Владіміра Путіна, який має двійників, та навіть Євгенія Пригожина, які в нього теж були, про двійників Кадирова не відомо нічого. Тому тривалий час приховувати його смерть не буде можливості.

Кадиров сьогодні повністю контролює ситуацію в Чечні. І попри те, що він навіть представляв свого сина Путіну, Кадиров-молодший не зможе посісти місце батька. Як свого часу це зробив сам Рамзан Кадиров після смерті свого батька – Ахмата Кадирова. Але його син не зможе стати наступником,
– наголосила російська опозиціонерка.

Смерть Кадирова різко послабить всю так звану "партію війни" в Росії. Власне, як ліквідація Пригожина послабила російські штурмові підрозділи, які перебували на фронті.

"Водночас смерть Кадирова не дуже послабить Путіна. Проте дестабілізація ситуації в Чечні вплине в цілому на ситуацію в Росії. Адже чим більше буде "палати" в регіонах, тим важче буде поратись з цим всім Москві. І це буде відвертати російські сили з фронту. І це є чудово", – підкреслила Курносова.

Що зміниться в Росії зі смертю Кадирова: дивіться відео

Спалахне увесь Північний Кавказ

Проте дестабілізація ситуації в Чечні може вплинути на настрої в Дагестані, де зараз дуже неспокійно. Однак, за словами опозиціонерки, наявність поблизу Чечні та Кадирова трохи стримувало протести в Дагестані, тому що у разі загострення кадировці готові були "всіх там розстрілювати".

"В цьому сенсі може спалахнути й увесь Північний Кавказ. І тоді вже незрозуміло, хто може цю ситуацію заспокоїти, тому що російські війська зараз на фронті. А російська нацгвардія з цим бунтом не впорається. І тут може бути все, що завгодно", – зазначила Ольга Курносова.

Що відомо про хворобу Рамзана Кадирова

  • Так званий глава Чечні не з'явився на важливому заході 21 лютого 2023 року, коли Путін зачитував послання до Федеральних зборів. Тоді почалися ширитись чутки, що Кадиров має проблеми з нирками і стан його здоров'я різко погіршився.
  • Через хворобу значно змінилась зовнішність Кадирова – він набрав вагу та у нього з'явились набряки.
  • Лікування глави Чечні здійснював нібито лікар Яссін Ібрагім М. Ель-Шахат, якого привезли до Чечні з ОАЕ. Він очолює ниркове відділення лікарні Burjeel в Абу-Дабі.
  • В липні Кадиров несподівано пішов у "щорічну оплачувану відпустку". Проте цей "відпочинок" міг бути пов'язаний з погіршенням його стану здоров'я.
  • Водночас в Чечні вже рік не можуть знайти ексочільника міністерства охорони здоров'я республіки Ельхана Сулейманова. За інформацією росЗМІ, він начебто особисто робив ін'єкції, Кадирову, і той міг запідозрити Сулейманова в отруєнні. Буцімто після цього його зняли з посади віцепрем'єра і більше Сулейманова не бачили.