Такої думки припустилися в ISW. Там фахівці проаналізували кадрові зміни в складі російського міністерства оборони.

Дивіться також "Легке поранення" виявилося смертельним: в Україні загинув ексдепутат партії Путіна

"Цікаві" кадрові зміни у міноборони Росії

В огляді Інституту вивчення війни наголошується, що Путін звільнив 4 заступників міністра оборони і замінив їх "близьким родичем", сином колишнього прем'єр-міністра Росії та економістом.

Там зазначили, що 17 червня Путін звільнив заступників міністра оборони Нікалая Панкова, Руслана Цалікова, Татьяну Шевцову і генерала армії Павла Попова, замінивши їх на заступників міністра оборони Анну Цівільову і Павла Фрадкова та першого заступника міністра оборони Леоніда Горніна.

Аналітики вказали, що Цівільова – двоюрідна племінниця Путіна, дружина нещодавно призначеного міністра енергетики Сєргєя Цівільова та голова ініційованого Кремлем фонду "Захисники Вітчизни". Крім цього, вона також раніше входила до складу Ради з питань опіки та піклування у соціальній сфері при уряді Росії у 2019 році.

Що ж до Фрадкова, то він є сином колишнього прем'єр-міністра Росії та найдовшого директора Служби зовнішньої розвідки Росії (СЗР) Міхаїла Фрадкова. Зазначається, що Павло Фрадков обіймав посаду першого заступника керівника Адміністрації президента з 2021 року, заступника керівника Федерального агентства з управління державним майном (Росмайно) з 2012 по 2015 рік, а також в Департаменті загальноєвропейського співробітництва міністерства закордонних справ Росії з 2005 по 2012 рік.

Брат Фрадкова, Петро Фрадков, є головою російського державного "Промсвязьбанку" і 9 квітня зустрічався з пов'язаною з Кремлем губернаторкою проросійського молдовського автономного регіону Гагаузія Євгенією Гуцул, можливо, в рамках зусиль Кремля з дестабілізації Молдови.

У Міноборони Росії повідомили, що Фрадков куруватиме питання управління майном, земельними ресурсами, будівництвом об'єктів Міноборони та народним господарством.

Також аналітики проаналізували призначення Горніна. Він обіймав посаду першого заступника міністра фінансів з травня 2018 року, заступника міністра фінансів з 2012 по 2018 рік, а також міністра фінансів і податкової політики Новосибірської області з 2010 по 2011 рік. Міноборони Росії уточнило, що Горнін буде нести відповідальність за бюджетну політику МО і контролювати фінансове забезпечення збройних сил Росії.

Відповідно до оцінок ISW, призначення Цівільової, Фрадкова та Горніна "підтримують нещодавні зусилля Путіна, спрямовані на те, щоб представити своїх родичів і дітей інших високопосадовців російській громадськості, а також призначити економічних радників в міноборони для поліпшення економіки в умовах воєнного часу".

Інститут вивчення війни нагадує, що Цівільова та Фрадков брали участь у Петербурзькому міжнародному економічному форумі разом з дочками Путіна та дітьми інших високопосадовців 6 і 7 червня. За оцінкою ISW від 7 червня, Путін намагався представити своїх дітей і дітей чиновників зі свого найближчого оточення громадськості, ймовірно, щоб створити умови для того, щоб вони з часом зайняли високі і впливові посади в російському уряді.

Путін також все частіше призначає економістів на керівні посади в Міністерстві оборони Росії і, зокрема, 12 травня замінив міністра оборони Сєргєя Шойгу на колишнього першого віцепрем'єра Андрєя Бєлоусова, який є економістом за фахом. Путін 20 травня також замінив колишнього заступника міністра оборони Юрія Садовенка на колишнього заступника міністра економіки та аудитора Рахункової палати Ради Федерації Олега Савельєва.

Ці призначення свідчать про те, що Путін надає перевагу призначенню чиновників, яких він вважає лояльними до режиму, та економістів для покращення оборонно-промислової бази Росії,
– додали в ISW.

Там зауважили, що Путін також може намагатися підготувати можливих наступників свого режиму з-поміж своїх дітей і родичів, а також дітей інших високопосадовців.