Таку заяву зробив депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук під час доповіді на сесії ПАРЄ, 22 червня. Раніше парламентар вже називав коронавірус "вигаданою хворобою" і наголошував, що країни маніпулюють цифрами й статистикою.

До теми "Слуга народу", який називав коронавірус вигадкою, виступить у ПАРЄ щодо COVID-паспортів

Паспорти вакцинації можуть загрожувати правам людини, – Камельчук

За його словами, зберігання та використання "паспортів імунітету" не допоможе урядам розв'язати проблему з COVID-19. Мовляв, для подолання пандемії потрібна система надійного тестування, яка виключає будь-які помилки. А також слід встановити єдині правила для всіх країн світу.

Він вважає, що роль вакцин у стримуванні розповсюдження інфекції ще не встановлена, а доступність сироваток поки надзвичайно обмежена. І до того ж ВООЗ вже рекомендувала державам не вимагати отримання COVID-19 сертифікатів від туристів і відвідувачів.

Запровадження ж COVID-паспортів, імовірно, призведе до обмеження прав людини. Крім того, це явище цілком залежить від ступеня медичних ризиків,
– зазначив нардеп.

Камельчук підкреслив, що використання таких документів може суперечити основним правам і свободам населення. Мовить про значну частину людей, які таких сертифікатів не матимуть.

"До ризиків перешкоджання прав на пересування і дискримінації, такий винятковий підхід може мати й інші наслідки. Наприклад, порушувати право на приватне життя людини, свободу віросповідання, доступу до роботи, житла чи освіти", – пояснив він під час виступу в ПАРЄ.

Камельчук не вперше відзначився заявами про COVID-19

  • Нардеп від "Слуги народу" у грудні 2020 року заявив, що "не довіряє жодній вакцині у світі, особливо проти вигаданої хвороби COVID-19".
  • Камельчук згодом спробував пояснити своє висловлювання. При цьому він не заперечив заяви щодо "вигаданого коронавірусу", а навпаки наголосив, що у всьому винна ВООЗ.
  • Вже у січні 2021 року депутат розповів, що вакцинація проти COVID-19 приность смерті. А препарати, які вводять людям, містять давно відомі шкідливі інгрідієнти. Втім наразі цей допис видалено з його сторінки.