Підприємці невдовзі зможуть отримати допомогу

Для цього спершу парламент має ухвалити пакет із 3 президентських законопроєктів для підтримки бізнесу. Про це під час брифінгу заявив голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, повідомляє 24 канал.

До речі Для одноразової допомоги ФОПам треба виділити з коронавірусного фонду 15 мільярдів

Сподіваюсь, що вже завтра ми внесемо законопроєкти до порядку денного сесії. Доречно було б за них проголосувати вже цього тижня – наприклад, у п’ятницю, 4 грудня. З тим, щоб до понеділка президент разом із головою Верховної ради їх підписали,
– зазначив парламентар.

Таким чином, за його словами, з наступного тижня українська влада зможе почати надавати допомогу підприємцям та іншим категоріям громадян.

Корнієнко наголосив, важливо, аби програми підтримки для українців запрацювали до імовірного посилення карантинних обмежень. Вже цього тижня уряд має надати інформацію про можливі терміни введення локдауну та назвати конкретні обмеження, які можуть запрацювати в грудні.

Актуально Коли запровадять локдаун: у Кабміні визначили дати, – ЗМІ

Про яку допомогу підприємцям мовиться

  • Президент Володимир Зеленський виступав із ініціативою надати 8 тисяч гривень допомоги ФОПам і найманим робітникам, які не можуть працювати через карантин.
  • Ще 200 тисяч підприємців мали б звільнити від сплати всіх податків і зборів, включно з Єдиним соцвнеском.
  • Загалом влада планує виділити на це майже 10 мільярдів гривень. Виплати зможе отримати майже 1 мільйон українців.
  • Передбачено, що підприємства, які призупинили свою роботу через карантин, отримають допомогу на сплату ЄСВ за найманих працівників, а також компенсацію до 8 тисяч гривень на одного працівника в разі простою.