Про те, як змінилася ситуація на фронті за тиждень з 1 по 7 липня, читайте в матеріалі 24 Каналу. Свій огляд проводимо за даними карти DeepStateMAP.

Зверніть увагу ЗСУ можуть зірвати наступ ворога: ISW вказав на нюанс з ударом по командному пункту

Ситуація на Півночі Харківщини залишається складна, проте в останні кілька тижнів була фактично незмінна, якщо говорити в контексті карти бойових дій. Проте минулого тижня Силам оборони вдалося контратакувати в районі Липців та відкинути ворога в селі Глибокому та його околицях. Ця територія перейшла у сіру зону.

Харківщина
Харківщина
Як змінилася ситуація на Харківському напрямку / Карта DeepStateMAP

У районі Вовчанська лінія фронту залишається незмінна.

До речі, зауважимо, що на Харківщині підвищилася активність російських диверсійно-розвідувальних груп. Наприклад, минулого тижня російська ДРГ знову зайшла в село Сотницький Козачок. На жаль, село опинилося в окупації.

Сотницький КозачокСитуація в Сотницькому Козачку / Карта DeepStateMAP

Росіяни продовжують атакувати на Куп'янському напрямку. Зокрема ворогу вдалося просунутися неподалік Синьківки. Також росіяни атакують в районі села Піщане. Унаслідок наступальних дій ворог зміг зайти у село та закріпитися там.

Куп'янський напрямок
Куп'янський напрямокСитуація на Куп'янському напрямку / Карта DeepStateMAP

Ще 18 червня бійці 3-ї штурмової бригади повідомили, що росіяни мають намір вийти на адміністративні межі Луганської області та в перспективі наступати на селище Борова Харківської області. Минулого тижня ворог почав активні штурмові дії в районі села Макіївка, що на Луганщині, – одного з небагатьох сіл області, які перебувають під контролем Сил оборони.

Унаслідок штурмових дій ворогу вдалося зайти в село та просунутися на північних околицях Макіївки.

Макіївка
Макіївка
Ситуація в районі Макіївки / Карта DeepStateMAP

Місто Часів Яр на Донеччині залишається найгарячішою точкою не лише на Краматорському напрямку, але й на всій лінії фронту – ворог інтенсивно обстрілює місто з майже всього наявного озброєння та веде штурмові дії.

Минулого тижня в ОСУВ "Хортиця" повідомили, що Сили оборони відійшли з мікрорайону Канал на сході міста через руйнування українських позицій. Таке рішення пояснено тим, що подальше утримання оборони в цьому районі загрожує життю та здоров'ю бійців і може мати наслідки у вигляді великих втрат.

Як результат – ворог окупував повністю східний мікрорайон міста та просунувся на північних і південних околицях Часового Яру. Мікрорайон Канал повністю знищений, хоча так уже можна сказати, на жаль, і про все місто.

Часів ЯрЧасів ЯрСитуація в районі Часового Яру / Карта DeepStateMAP

Упродовж останніх тижнів суттєво ускладнилася ситуація на Торецькому напрямку, де зараз ворог веде наступальні дії. Штурми росіян супроводжуються постійними обстрілами Торецька та прилеглих населених пунктів, через що гинуть цивільні. Сьогодні в районі Торецька триває евакуація.

Росіяни ведуть штурмові дії одночасно з двох напрямків – з ОРДЛО в напрямку Залізного, Північного та Дружби, а також із півдня в напрямку Юр'ївки та Нью-Йорка.

Ворожим військам вдалося майже повністю захопити Юр'ївку та зайти на південні околиці селища Нью-Йорк.

Торецький напрямок
Торецький напрямок
Ситуація на Торецькому напрямку / Карта DeepStateMAP

Ще один складний напрямок фронту – Покровський. Там росіяни ведуть активні наступальні дії з метою просування до Покровська. Найперше варто відзначити, що уже впродовж кількох тижнів Сили оборони докладають максимальних зусиль, аби не допустити вихід росіян на трасу Покровськ – Костянтинівка, відстань до якої від лінії зіткнення становить понад 6 кілометрів.

Проте росіяни атакують на інших ділянках. Наприклад, минулого тижня ворог зосередив свої зусилля на ділянці Лозуватське – Новопокровське. Найгостріша ситуація в районах сіл Євгенівка та Новопокровське – там росіяни просуваються в бік Желанного.

Покровський напрямок
Покровський напрямок
Ситуація на Покровському напрямку / Карта DeepStateMAP

Запеклі бої тривають також і на Курахівському напрямку. Сьогодні основна ціль росіян там – місто Красногорівка. Окупантам вдалося просунутися в центральній частині міста та на західні околиці. Крім того, просування росіян зафіксовані також на південь від Красногорівки.

Красногорівка
КрасногорівкаСитуація в Красногорівці / Карта DeepStateMAP

Минулого тижня ворожі війська також активізувалися в районі міста Вугледар у Донецькій області. Окупанти атакували на напрямку Володимирівка – Водяне та змогли просунутися на схід від Вугледара.

Вугдедар
ВугледарСитуація в районі Вугледара / Карта DeepStateMAP

Ворог продовжує атакувати на фронті й так само атакує і в тилу. Уранці 8 липня росіяни здійснили чергову терористичну атаку, запустивши ракети на Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Слов'янськ, Краматорськ. Зокрема, окупанти атакували дитячу лікарню "Охматдит" у Києві.

У складні часи нікому не легко, але особливо в такі дні ми не маємо питати про те, коли цей жах скінчиться, а про те, як скінчити його. Єдина гарантія миру, життя без тривог і ракет, без втрат домівки та близьких – це наші воїни.

Але наші захисники та захисниці не зможуть боротися без підтримки всіх. У нас є тільки 2 шляхи – бути в армії або бути для армії.