Так, Нідерланди вимагають пояснень у зв'язку з розслідуванням у справі про збиття літака рейсу MH17. Нагадаємо, що напередодні спільна слідча група заявила про завершення розслідування.

До теми Суд визнав Гіркіна, Дубінського та Харченка винними у збитті "Боїнга" MH17

Нідерланди викликали посла Росії

Так, у Палаті представників прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що причиною виклику посла Росії стали висновки спільної слідчої групи стосовно ролі диктатора Владіміра Путіна.

За попередньою інформацією, вже запропоновано вислати російського посла з країни. Однак Марк Рютте хоче тримати відкритими лінії зв'язку з Москвою.

Збиття MH17: що відомо

  • Малазійський літак "Боїнг-777" виконував рейс MH17 з Амстердаму в Куала-Лумпур. Росіяни збили його над Донбасом 17 липня 2014 року.
  • Внаслідок трагедії загинули усі люди на борту – 298 осіб. Більшість з них – громадяни Нідерландів.
  • Прокуратура Нідерландів відкрила матеріали справи MH17.
  • 8 лютого слідчі опублікували записи телефонних розмов, які фактично є доказом безпосередньої причетності Путіна до трагедії. Зокрема в деяких уривках йдеться про те, що рішення про надання ЗРК "Бук", яке попросили терористи, що були в донецькій області, ухвалював особисто кремлівський диктатор.
  • Генпрокурор Андрій Костін відреагував на озвучені на пресконференції тези та оприлюднені записи, наголосивши, що тепер ніхто не має сумнівів щодо причетності вищого російського керівництва до війни на Донбасі.