Відповідні дані оприлюднили на сайті прокуратури Нідерландів. Там є карта з описом подій до, під час та після трагедії.
Зауважте Ви відчули російську агресію після збиття Росією рейсу MH17, – Зеленський до Нідерландів
Нідерланди опублікували дані про збиття MH17
Ви можете прочитати, почути та подивитися, які докази є, серед іншого, у матеріалах справи. За допомогою навігації по інтерактивній карті ви можете побачити, що відбувалося до, під час і після збиття рейсу MH17,
– повідомила прокуратура.
Додали також, що на сайті можна прочитати всю історію трагедії збиття малайзійського авіалайнера на Донбасі. На його борту перебувало 298 пасажирів.
Ексзаступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов написав, що це розслідування є показовим, тому що відбувалося:
- з обмеженим доступом до території;
- обвинувачення збудоване у тому числі завдяки методам цифрової криміналістики.
Варто пригадати, що після початку повномасштабного нападу Росії на Україну президент України звертався до Нідерландів та пригадував, що вони на собі відчули російську агресію, зокрема, коли росіяни збили над небом Донбасу малазійський Boeing, який летів з Амстердаму.
Володимир Зеленський пояснював, що ця війна несправедлива, тому її не можна пробачати Москві.
У вашому місті Гаага – в столиці міжнародного правосуддя – точно знають, як це робити. Я впевнений – зроблять!
– говорив Володимир Зеленський.
Додав також, що покарати Росію треба, щоб утвердити міжнародне право, верховенство права та справедливість.
Авіакатастрофа MH17 / Інфографіка 24 каналу
Коротко про трагедію та розслідування MH17
- Над небом Донбасу 14 липня 2014 року збили Boeing-777. Ракету випустили російські бойовики. Через злочин окупантів всі 298 пасажирів загинули.
- 3 лютого 2020 року прокуратура Нідерландів висунула звинувачення у справі бойовикам – Ігорю Гіркіну, Сергію Дубинському, Леоніду Харченку та Олегу Пулатову.
- У Гаазі триває розгляд справи у суді. У вересні 2021 року журналістка Нідерландів повідомляла, що суд може винести вирок у справі про збиття малазійського боїнга МН17 у 2022 році. Тоді мовилось про три можливі дати: 22 вересня 2022 року, 17 листопада 2022 року, 15 грудня 2022 року.
- У лютому 2022 року генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що розслідування катастрофи не завершилось після передачі справи у суд. Зокрема, триває встановлення екіпажу установки "Бук" та інших осіб, які віддавали накази на її переміщення на територію України чи сприяли цьому.
- У березні 2022 року глава австралійського МЗС Маріс Пейн заявила, що Австралія та Нідерланди подали на Росію до суду з вимогою виплатити мільйони доларів як компенсацію у справі про катастрофу літака МН17.
До теми – звернення Зеленського до парламенту Нідерландів: дивіться відео