Про тимчасове виконання нових обов'язків сама Катерина Рожкова повідомила на брифінгу керівництва НБУ після засідання парламенту. Про це пише 24 канал.

Варто знати Біографія Катерини Рожкової: дружба з Гонтаревою, скандальні плівки та війна з Коломойським

Розуміючи свою відповідальність, ми залишаємося працювати з метою зберегти забезпечення макрофінансової стабільності. Поки не буде призначено нового голову, його обов'язки буду виконувати я,
– розповіла перша заступниця голови НБУ.

Крім того, вона звернулася до Кабінету Міністрів, Президента України й політиків і закликала їх до ефективної співпраці з Національним банком України.

"Закликаємо до співпраці, яка дасть змогу виконувати функції, що покладені на нас Конституцією України", – наголосила Катерина Рожкова.

Саме вона тимчасово очолила Національний банк України за розподілом посадових обов'язків. За відсутності постійного очільника цей пост обіймає його перший заступник.

Вона також пояснила, що для тих членів команди, які досі залишаються в Нацбанку, чинними є ті "червоні лінії", які визначив Яків Смолій. Це незалежність НБУ й право схвалювати рішення, не беручи до уваги політичних вподобань.

Це недопустимість включення друкарського станка, повернення збанкрутілих банків колишнім власниками, недопустимість адміністративного втручання в ринкові відносини,
– заявила Катерина Рожкова.

Відставка Якова Смолія: коротко

  • Яків Смолій 1 липня заявив, що подає у відставку з посади голови Національного банку України. Причиною цього рішення він назвав політичний тиск.
  • Президент Володимир Зеленський проєкт постанови зареєстрував у Верховній Раді, а парламент її підтримав 3 липня.
  • Багато економістів, представників міжнародних організацій і працівники банківського сектору виступили на підтримку Якова Смолія.
  • Натомість ЗМІ заявили, що відставка стала наслідком суперечки з президентом, яку й "суперечкою" назвати важко. Мовляв, Смолій, послухавши опонентів влади, відреагував надто емоційно.