Квін зазначила, що у Комісії стратегічного партнерства говоритимуть про широкий спектр проблем. Крім того, обговорюватимуть енергетику й клімат, а також безпекові питання. Крім того, за словами дипломатки, зустріч мала символічну вагу.

До речі Байден відвідає Україну, проте не цього року, – Кулеба

Коли почнуться перемовини

Переговори розпочнуться восени 2021 року чи на початку наступного. Чиновниця зауважила, що експерти працюватимуть для поглиблення відносин між країнами. Зокрема, укладатимуть договори у безпековій, енергетичній, економічній та торговій сферах.

Між політиками була "хімія"

Квін ствердно відповіла, що між Байденом та Зеленським був позитивний зв'язок, "хімія", так би мовити.

Так, я це відчувала саме таким чином. Ця розмова була відвертою та чесною, що мені надзвичайно сподобалося...Для цього необхідна впевненість та довіра. Це демонструє міцні та гарні відносини. Тож, мені здалося, що енергія на зустрічі була досить позитивна,
– підсумувала дипломатка.

Що відомо про зустріч Байдена та Зеленського

  • Зеленський зустрівся з Байденом 1 вересня. Розмова відбувалася тет-а-тет та тривала 2 години.
  • Домовились, що США нададуть Україні дострокову військову допомогу у розмірі 60 мільйонів доларів. Вона включає надання протитанкових систем Javelin та інших видів озброєнь.
  • Крім того, Україна отримає 40 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для східних регіонів і 12,8 мільйона доларів для боротьби з COVID-19.
  • Важливо, що США підтвердили, що "Північний потік-2" становить небезпеку. Штати наполягають на збереженні транзитної ролі Києва після запуску газопроводу.