Дніпро

Розбитою головою та іншими травмами завершилося 9 травня для двох ветеранів АТО. Вони разом з побратимами та місцевими активістами намагалися зупинити колону представників Опоблоку. Ті прийшли до монумента слави на чолі з нардепом Олександром Вілкулом, тримали червоні прапори та біло-блакитні кульки.

Використання такої символіки обурило учасників АТО. У сутичку втрутилася поліція. Загалом, травми отримали 14 людей, серед них 6 правоохоронців. Після інциденту 15 осіб затримали.

Одеса

В Одесі правоохоронці затримали 20 людей. Всі вони брали участь у поминальних заходах на Алеї Слави. Там між проукраїнськими і проросійськими активістами спершу почались словесні конфлікти, які переросли у штовханину.

Запоріжжя

У Запоріжжі сутички зчинились біля мерії. Проукраїнські активісти виступили проти ходи так званого "Безсмертного полку" та заблокували дорогу пропутінським мітингарям. Знадобилися зусилля 200 поліцейських і нацгвардійців, які оточили щільним колом півсотні учасників путінської ходи і провели їх до військового меморіалу, щоб вони поклали туди квіти. Внаслідок сутичок постраждав начальник патрульної поліції.

Організатори промосковської акції відверто не визнали факту російської агресії в Україні.

Харків

Між учасниками акції "Безсмертний полк" та активістами в Харкові зчинилася сутичка. Інцидент трапився під час ходи до харківського Меморіалу Слави. Провокатори принесли з собою портрети Героїв Другої світової війни з "георгіївськими стрічками". Це стало каталізатором сутички, яку припинили правоохоронці.

Поліція не дозволила учасникам "Безсмертного полку" йти в загальній колоні, проте вони проігнорували прохання поліції. Ідучи в колоні, провокатори кричали "Фашизм не пройде", "Дякую діду за Перемогу", "Перемога буде за нами", але люди не піддались цим провокаціям.

Київ

У Києві не обійшлось без конфлікту, коли учасники так званої акції "Безсмертний полк" проходили повз офіс ОУН на вулиці Мазепи. Правоохоронці очепили будівлю офісу ОУН, щоб не допустити провокацій. З будівлі у поліцейських кидали кульки з фарбою, яйця, картопля та палиці.

Львів

Тим часом у Львові 9 травня минуло спокійно. Щоб пом'янути загиблих та покласти квіти, зранку активісти та родичі ветеранів зібрались на Марсовому полі.

У місцях скупчення людей порядок забезпечували 700 поліцейських.

Читайте також: Сутички через символіку до 9 травня дісталися до США: між людьми виникла словесна перепалка