Про це правозахисник Роман Лихачов повідомив на своїй сторінці в Facebook, опублікувавши фото позову, який він подав до Вищого адміністративного суду з вимогою визнати незаконними частина пунктів указу Президента України щодо блокування низки російських сайтів і соцмереж.

Як відомо, 16 травня згідно з Указом президента Петра Порошенка в Україні заборонили соцмережі "ВКонтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки.

Я не буду миритися з таким беззаконням і безкарним порушенням прав громадян, пане Президент. І справа не у ВК і не "Однокласниках" і тд. Справа в способі обмежити свободу. Що завтра? Заборонити думати? Заборонити дихати? Я просто не можу зрозуміти: де і коли я делегував державі право визначати – що і де мені дивитися, писати і читати,
– обурився юрист.

Читайте також: Як заборона "ВКонтакте" відбилась на поведінці користувачів: цікава статистика

Він додав, що Україна наче тримає курс на Європу, а схожа у своїх діях на Північну Корею.

У тексті позову зазначено, що 11 пунктів указу порушують положення Європейської конвенції про захист прав людини, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а також статті 34 Конституції України про свободу думки і слова.

Нагадаємо, декілька українських провайдерів вже почали блокувати доступ до російських соціальних мереж "ВКонтакте" і "Однокласники", та інших російських ресурсів, які потрапили у санкційний список.