"Перша спроба знесення пам’ятника Леніну у Харкові була у лютому. Коли у результаті зіткнень група людей прийшла і почала наполягати на знесенню, якісь дії проводити. І тоді людей переконали, зокрема міська влада, не робити це варварським методом, а цивілізовано", - сказав міністр під час ефіру "Шустер LIVE".

За словами Авакова мали створити спеціальну комісію, але через війну та ситуацію, яка склалася в державі, про це забули і від проблеми сховатися. Але провокації комуністів, так званий "Марш миру", який пройшов у суботу, спровокували націоналістичну акцію у відповідь.

Читайте також: Падіння головного Леніна країни викликало хвилю мемів у соцмережах [Фото]

"Частина людей після мітингу пішли додому, а частина пішли до пам’ятника Леніну, як до місця, яке збирало навколо себе антиукраїнські сили. Підтягнулися радикали, які вирішили зносити пам’ятник", - сказав він.

За словами глави МВС, радикалів було чоловік 100, інші – звичайні мешканці Харкова. На думку очільника правоохоронців, міліція не завадила зносити пам’ятник, оскільки довелося б спровокувати сутичку з харків’янами, майданівцями, професорами.

"Головне завдання було вберегти життя людей, не спровокувати потасовку. У рамках цих дій губернатор за годину до повалення монументу прийняв рішення про його знесення. Після цього я дав наказ міліції не думати про долю цього пам’ятника", - сказав урядовець.

Аваков розповів, що пам’ятник оточили, так, щоб ніхто не постраждав.

Нагадаємо, вчора вночі у Харкові знесли монумент Леніну.