При цьому лабораторному центру рекомендують на день припинити роботу для усунення проблем з документацією. Про це повідомили у пресслужбі Херсонської облдержадміністрації.

Читайте також Позитивний чи негативний: наскільки достовірними є результати ПЛР-тестування

У МОЗ кажуть, тести виконували згідно з правилами

За словами виконуючого обов'язки генерального директора "Центру громадського здоров'я" Ігоря Кузіна, який у складі комісії МОЗ проводив перевірку в лабораторії, результатам тестування можна довіряти.

Ми переконалися, що дослідження проводяться згідно з чинними наказами Міністерства охорони здоров'я і правил і процедур, розроблених і рекомендованих для впровадження на території всієї країни,
— повідомив Кузін.

При цьому він зазначив, що комісія не перевіряла якість тест-систем, оскільки це входить до компетенції Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

За словами Кузіна, єдиним критерієм, який свідчить про якість будь-якого медичного виробу, в тому числі і зазначених тест-систем, є його наявність у спеціальному національному реєстрі. Тест-системи, якими користувався обласний лабораторний центр для проведення ПЛР-досліджень, у цьому переліку є.

Неякісні тести придбали чиновники

Відомо, що чиновники Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ України закупили 35 тисяч одиниць тест-систем, які давали невірні результати аналізу. Дії чиновників завдали збитки бюджету на понад 2 мільйони гривень.

Використання неякісних тест-систем могло спотворити статистику щодо захворюваності на коронавірус по Херсонській області,
– йдеться в повідомленні СБУ.

Статистика хворих тепер неточна

Через це жителів Херсонщини, яких перевіряли неякісними тестами, повторно перевірили на коронавірус.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Ситуація з коронавірусом на Херсонщині

До слова, в Херсонській області значно менше хворих, ніж у інших областях. Від учора в Херсоні не виявили жодного випадку передачі коронавірусної інфекції.

Станом на 4 серпня в області захворіли на COVID-19 всього 230 людей, з яких 209 вже видужали, щодо летальних випадків, то в Херсонській області померли троє людей, у яких діагностували коронавірусну хворобу.