Такі дії місцевої влади викликали неабияке обурення з боку міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Він емоційно звернувся до чиновників під час традиційного брифінгу МОЗ, передає 24 канал.

Раніше Після антирекорду COVID-19: Оля Полякова зібрала стадіон у Харкові – фото і відео

"Ви бачите, що навіть в неділю, коли традиційно у нас знижувалася кількість хворих, бо люди, як у нас заведено, чекали понеділка, щоб піти до лікаря. Навіть попри це, у нас високий показник захворювання – 3774 нових випадки", – зауважив він.

На думку Степанова, така ситуація спричинена тим, що і люди, і місцева влада нехтують рекомендаціями, розробленими МОЗ, аби сповільнити темпи поширення коронавірусу. Як приклад, він навів ситуацію з концертом у Харкові 3 жовтня. Дійство місцева влада організувала з нагоди Дня вчителя. Зіркою концерту була співачка Оля Полякова, тож тисячі харків’ян з маленькими дітьми прийшли на її виступ. Люди не дотримувалися необхідної дистанції, одиниці були в масках.

Харків, який щодня у нас встановлює рекорди (за кількістю хворих – 24 канал)… Ну, дуже ж важливо було провести владі ці концерти! Звичайно, у нас же вибори! Це – головне, не здоров’я та життя громадян, а вибори,
– зіронізував Степанов.

Міністр додав, що не розуміє логіки місцевої влади. Він запитав у чиновників, чого вони цим хотіли досягти: "Зібрати тисячі людей, щоб потім подивитися, яка кількість захворіє через тиждень, чи через 10 днів? Така логіка?".

Він також додав, що в Україні значно зросла кількість госпіталізованих пацієнтів з коронавірусом.

Дивіться також Скандал під час святкування Дня вчителя у Миколаєві: педагоги та мер порушили карантин

Наразі їх 16 745 осіб і це майже в 5 разів більша цифра, аніж та яку МОЗ фіксувало у липні.

Такі ваші легковажні дії і таке відношення до громадян, ваших виборців, призведе до того, що банально закінчаться ліжка і банально закінчаться медичні працівники. Хоча б якась повага до лікарів повинна бути, хоча б маленька!
– емоційно додав Степанов.

Що відомо про скандальний концерт у Харкові:

  • Він відбувся у місті 3 жовтня з нагоди Дня вчителя. Вхід на концерт був безкоштовний та відбувся за підтримки мера Харкова Геннадія Кернеса на стадіоні Дитячої юнацької спортивної школи №5.
  • Туди прийшли тисячі людей, було багато дітей. Майже ніхто не дотримувався необхідної дистанції та не мав маски.
  • Оля Полякова, яка була головною зіркою свята, закликала дотримуватись карантинних обмежень зі сцени, але люди на це належним чином не реагували. Захід тривав 1,5 години.

Яка ситуація з коронавірусом на Харківщині?

Чи не найгірша за увесь час пандемії в усій країні. Так, там кілька днів поспіль фіксували добовий приріст у понад 500 хворих. За останню добу, 4 жовтня, кількість інфікованих зросла ще на 446 людей, загальна цифра – 20 964 випадки COVID-19 у регіоні.