Слідчі з'ясували, що гроші посадовець отримав протягом першого півріччя 2021 року. Підозру йому вручили 4 серпня.

Зауважте Посадовцю Міноборони обрали запобіжний захід у справі про хабар від забудовника

Главі Харківської обларади вручили підозру

Підозру Артуру Товмасяну вручили за дорученням виконувача обов'язків генерального прокурора.

4 серпня 2021 року прокурор САП за дорученням виконувача обов'язків генпрокурора спільно з детективами НАБУ повідомили голові Харківської обласної ради про підозру в одержанні неправомірної вигоди у 1,05 мільйона гривень,
– повідомили в НАБУ.

Дії посадовця кваліфіковані за частиною 4 статті 368 ККУ щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.

Слідство встановило, що:

  • на початку 2021 року глава Харківської облради у змові зі своїм заступником вимагав та одержав неправомірну вигоду у 1,05 мільйона гривень за залишення на посаді керівника обласного комунального підприємства (заснувала яке Харківська облрада);
  • посадовці отримали хабар 4 траншами протягом першого півріччя 2021 року.

Наразі слідчі вирішують питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Справа щодо мільйонного хабаря: що відомо

  • 22 липня "на гарячому" викрили заступника глави Харківської облради Андрію Малишу та його спільника-адвоката після отримання ними останньої частини хабаря у 1 мільйон 50 тисяч гривень.
  • 26 липня провели обшуки в голови Харківської облради Артура Товмасяна. Їх здійснили за місцем проживання та в його кабінеті. Сам політик повідомив, що "виступає за справедливі рішення".
  • Артур Товмасян перебуває у складі фракції "Слуг народу". 24 липня його не виключили, та після вручення підозри заступник голови Харківської облдержадміністрації Роман Семенуха заявив, що розглянуть питання про виключення Товмасяна зі складу фракції "Слуга Народу".