Параворкаутер хоче віджатися з вагою, трохи меншою за власну. Хомяков, якому 20 років, вчиться на тренера і вже має вихованців.

Важливо Паралімпійська збірна України виборола "золото" у змішаній естафеті на ЧС з лижних перегонів

Перший параворкаутер Харкова

Вести малечу до спорту не заважає ані діагноз ДЦП, ані візок, на якому пересувається. Він – перший параворкаутер Харкова. Юнак менше ніж рік тому відкрив для себе вуличні бруси і тепер займається всюди:

  • на відпочинку;
  • у парках;
  • навіть вдома.

Ба більше, він організував у місті змагання параспортсменів.

Як параспортсмен готується до рекорду: дивіться відео


"Показати, що ми не гірші за всіх, що ми можемо працювати, також конкурувати. Але найголовніше завдання показати, якщо ти людина з інвалідністю, то ти не обмежений. Тобто працюй, прагни – тобі все вдасться", – поділився спортсмен.

Параспортсмен займається кілька годин на день

Рік тому Хомяков став майстром спорту з плавання. Тепер по кілька годин на день займається, аби поставити національний рекорд на брусах.

Основна мета – Паралімпійські ігри

Задача для рекорду – віджатися на паралельних брусах із додатковою вагою. Скільки саме хоче підняти, не говорить, але це точно буде лиш трохи менше за вагу самого спортсмена.

Хочу потрапити на Паралімпійські ігри, як я задумав. Це основна мета. Однак спочатку хочу поставити рекорд,
– відзначив Хомяков.

Його тренерка ідею рекорду підтримала одразу. Жінка заснувала благодійний фонд для підтримки інваспорту. З майбутнім рекордсменом познайомилася, коли той долав на візку свій перший марафон.

"У нас дійсно дуже багато хлопців з інвалідністю: не лише з дитинства, а й набута інвалідність, наприклад, через аварії." Саме для них спорт може бути сенсом життя. Це вихід із ситуації, вихід зі своєї квартири, можливо, з якогось кокона", – зауважила тренерка Олена Привалова.

Зверніть увагу Українка Шевчук встановила світовий рекорд та перемогла на чемпіонаті світу з пауерліфтингу

Ставитиме рекорд Микола Хомяков у рідному тренажерному залі. Щомісяця у хлопця – контроль піднятої ваги. Найголовніший іспит призначили на травень 2022 року.


Результати Паралімпіади-2020 / Інфографіка 24 каналу