На лаві підсудних у справі Ан-26 є 6 військовослужбовців. Двоє з них були керівниками вищої ланки.

До речі Тисячі людей несуть квіти: на Харківщині вшановують пам'ять загиблих в авіакатастрофі Ан-26

Що відомо про обвинувачених генералів

Обвинуваченими є екскомандувач Повітряних сил Сергій Дроздов та ексначальник Харківського університету імені Івана Кожедуба Олександр Туринський.

У 2014 році обоє відзначилися під час активних бойових дій на Донбасі. Їх нагородили орденом "Богдана Хмельницького". Їх звинувачують у недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду. За це генералам загрожує від 5 до 7 років в'язниці.

Наприклад, Туринському інкримінують, що він не заборонив "конвеєрні польоти" і розробив триступеневу систему льотної підготовки курсантів. Таким чином проводили спільні тренувальні польоти льотчиків та штурманів. Все для економії палива. Генерал-майор, за версією ДБР, "не проконтролював" рівень підготовки льотчиків-інструкторів.

Дроздов, на думку слідства, повинен був змінити або взагалі скасувати практику "конвеєрних польотів" в Харківському університеті.

Підозри для інших фігурантів

Підозри вручили керівникам 203 навчальної авіаційної бригади, яка дислокується на аеродромі Чугуєва і займалася навчальними польотами курсантів.

  • В'ячеслав Глазунов – командир;
  • Віктор Вовк – заступник командира;
  • Роман Куценко – заступник командира;
  • Олександр Жук – керівник польотів.

Їм інкримінують військову недбалість, а також "порушення правил польотів або підготовки до них". Стаття передбачає від 5 до 15 років в'язниці.

Читайте також Хотів захищати країну, служити для людей, – спогади батьків загиблого курсанта під Чугуєвом

Всі підозрювані – на волі

Усі підозрювані зараз на волі, тобто під домашніми арештами та особистими зобов'язаннями. Ба більше, генерал Дроздов з липня зовсім не має запобіжного заходу. Суд раніше відмовився його продовжити.

Під вартою були тільки Глазунов та Жук. Однак перший вийшов із СІЗО 11 березня, другий – 20 серпня.

До слова, всі підозрювані заперечують свою провину. Протягом 5 місяців вони з адвокатами знайомляться з матеріалами справи. Після завершення етапу обвинувальний акт передадуть до суду. Слідство переконане, що фігуранти свідомо затягують процес.

Авіакатастрофа Ан-25 біля Чугуєва: коротко

  • Літак Ан-26 розбився 25 вересня 2020 року біля Чугуєва, що на Харківщині. На борту було 20 курсантів та 7 членів екіпажу.
  • У моторошній авіакатастрофі загинули 26 осіб, вижив тільки 1 курсант.
  • Причиною трагедії стала сукупність помилкових рішень екіпажу літака, військової частини та керівництва.


Авіакатастрофа Ан-26 біля Чугуєва / Інфографіка 24 каналу