Мовиться про декомунізований проспект Петра Григоренка. Свою заяву кандидат у мери зробив у інтерв'ю ютуб-каналу журналістки Соні Кошкіної, яке вийшло 25 жовтня.

Зауважте Комуністичних назв в Одесі не буде: суд визнав незаконним рішення Труханова

Чому Терехов захищає Жукова

Терехов сказав, що суперечка щодо перейменування проспекту буде тягнутися поки не буде поставлена "остаточна крапка". Політик зазначив, що вважає декомунізацію незаконною. Також сказав, що там залишиться й пам’ятник Маршалу Жукову

Як скасують — приймемо нове. Я б пішов від юридичної площини цього питання до площини сприйняття людей. Сьогодні у Харкові проспект Маршала Жукова сприймається людьми, тому що 90% вважає, як і я, що Маршал Жуков був тією людиною, завдяки якій була виграна війна,
– сказав Терехов.

На його думку, це питання не розколює суспільство, оскільки Жуков у Харкові "не є елементом гібридної війни". Мовляв, радянський діяч – історія перемоги.

Коротко про перейменування проспекту

Рішення про перейменування проспекту ухвалили відповідно до закону про декомунізацію. Проте з цим одразу не погодився та почав боротися тодішній мер міста Геннадій Кернес. На це тоді відреагували в Кабміні, а поліція відкривала кримінальне провадження. Після того міськрада кілька разів повертала комуністичну назву, а суд скасовував ці рішення.

Коли мер помер, його справу продовжили політичні "нащадки". Харківська міськрада 24 лютого 2021 року вже втретє перейменували проспект Петра Григоренка на проспект Маршала Жукова. 4 березня це оскаржили позовом до суду. Вже у вересні суд вкотре постановив, що назва залишиться декомунізованою.