Журналісти ЦРУ були вражені не лише масштабами обману, але й цинізмом, з яким поставились до розслідування мегаквартирної афери, на чолі якої стоїть чорний ріелтор Антон Подвезько, правоохоронні органи.
Історія пані Лариси Котової знайома половині харків’ян, а понад сотня жителів міста пережили її особисто. В 2011 році мало який банк надавав кредити. Та термінова потреба в коштах штовхнула жінку до вимушеної позики. Кредитора жінка шукала по знайомих.
Сума позики – 20 тисяч доларів. Позичальником виявився Роман Базоров. Та позичити гроші він погодився на умовах не цілком стандартної угоди.
Він не захотів заключати іпотечну угоду. Ми заключили договір купівлі-продажу,
– розповіла Лариса Котова.
Та й нотаріус переконувала – жодних ризиків немає. Адже квартира Ларисі Котовій повністю не належала. Дві інші третини – чоловіка та доньки.
Жінка погодилась, сплачувала кредитору позику та відсотки. Та за півтора року жінку викликали до суду – виселяти її з власного житла.
І як тільки я готова була віддати останню суму і домовлялась про зустріч у нотаріуса, щоб розірвати цей договір купівлі-продажі, з’явився його адвокат, який сказав забиратися з квартири,
– розповіла Лариса Котова.
Справу виселення суд розглянув заочно, і до будинку прийшла виконавча служба. Правда все відбулося в традиціях 90-х років. Кредитори не дали навіть забрати особистих речей. Сім’ю Лариси Котової буквально викинули на вулицю, а дільничний міліціонер оформив заяву до міліцію щодо виселення як сімейну сварку.
Читайте також: "Автовіджим" в законі: журналісти розкрили нові схеми викрадання авто
"Ця схема дуже важко доводиться в суді, дуже важко збирати докази. Люди беруть гроші в борг, але документи підписують на купівлю-продаж", – розповіла начальник прес-служби прокуратури Харківської області Віта Дубовик.
Про те, хто стоїть за "чорними кредиторами", які відбирають майно у людей, та чому вони відчувають свою безкарність у цій країні – дивіться у новому випуску програми ЦРУ.