Активісти мережі зазначили, що похибка у підрахунках становить 1,1%. Станом на 13:00, за даними ЦВК, явка становила 12,8%.

Рекомендуємо Вибори мера Харкова: як проголосувати, якщо захворів

Явка, станом на 20 годину, становила 28,6%

Явка на позачергових виборах харківського міського голови станом на 20:00 склала 28,6% (похибка — 1.1%). У 2015 році на місцевих виборах станом на цей самий час явка становила 45.5% виборців,
– заявили в ОПОРІ.

Станом на 16 годину, явка становила 22,7% виборців

Станом на 16:00, участь у голосуванні взяли 22,7% виборців. Активісти мережі зазначили, що похибка у підрахунках становить 0,9%.

У 2015 році явка виборців у зазначений час була істотно вищою – 35,3%. Водночас, за кілька годин статистика відвідуваності дільниць зросла.

Вибори мера Харкова, явка виборців за даними ОПОРИ
Явка на виборах мера Харкова станом на 16:00 / Інфографіка ОПОРИ

Скільки людей загалом прийшли

Під час брифінгу після завершення голосування з журналістами поспілкувалася голова Міської виборчої комісії Олена Матвієнко. За її словами, протягом дня містянам видали 288 336 бюлетенів.

Мали право голосувати 1 мільйон 19 тисяч 175 жителів Харкова. За даними ЦВК, на дільниці прийшли 28,29% із усіх потенційних виборців.

Причини низької явки: версія

Як повідомляє "Суспільне", у міськраді Харкова припустили, що низька активність виборців нібито може бути пов'язана із заявою народного депутата від "Слуги народу" Михайла Радуцького, яка ввела людей в оману.

Він сказав, що на дільницях треба буде мати COVID-сертифікат, щоб прийти. Ми, звісно, спростували. Представник тервиборчкому спростувала це. Але мешканців міста це налякало,
– пояснив виконувач обов'язків міського голови Ігор Терехов.

Яку явку прогнозували експерти

Раніше аналітики попереджали про невисокий показник явки. Вони стверджували, що участь у голосуванні за мера точно візьме менша кількість людей, ніж була на парламентських виборах. Причин цьому є кілька:

  • українці переважно ходять на загальнонаціональні вибори;
  • багато харків'ян хотіли бачити мером лише Геннадія Кернеса, тому після його смерті вони просто не підуть на вибори;
  • виборці бояться заразитися коронавірусом у людному місці.

Актуальне Як проходять вибори в Харкові: усі деталі, фото

Результати виборів у Харкові 2021

Результати екзитполів виборів мера Харкова / Інфографіка 24 каналу