Таку інформацію розповів 24 каналу опозиціонер та колишній міністр культури Білорусі Павло Латушко. Він наголосив, що останнім часом самопроголошений президент Олександр Лукашенко нагнітає ситуацію про нібито загрозу з України та Польщі.

Важливо Мета – перерізати постачання зброї, – Жданов назвав області, які може зачепити напад Білорусі

На думку Латушка, у такий спосіб Лукашенко разом з пропагандистами готує інформаційне обґрунтування для можливої наземної операції проти України. Утім, сам опозиціонер вважає, що він не наважиться на такий хід. Адже це сумнівна авантюра з величезними ризиками.

До Лукашенка їде прем'єр-міністр Росії

За даними Латушка, в понеділок, 20 червня, має відбутися зустріч між Лукашенком та прем'єр-міністром Росії Мішустіним. Одна з тем, яку вони будуть обговорювати – компенсація витрат, які Білорусь зазнала через війну проти України. Вони втратили достатньо грошей через санкції, а також – через так звану підступну "пасивну" участь у цій війні.

Латушко наголошує – Лукашенко не втримається при владі, якщо таки вирішить повномасштабно напасти на Україну. У нього буквально немає військ, які здатні на виконання військових завдань такого масштабу.

Схильний до того, якщо Лукашенко таки віддасть наказ про наземну операцію (проти України – 24 канал), то це буде останній його наказ. Тут є дві причини. Перша – він оголить свої тили, бо може відправити лише ССО (сили спеціальних операцій – 24 канал) – найвідданіше йому угруповання,
– зазначив Павло Латушка.

Друга причина – Лукашенко буквально впаде в очах наближеної до себе еліти. Адже він просто стане звичайною маріонеткою, яка буде повністю підконтрольною Путіну. Тож Латушко прогнозує, що Лукашенко не ризикне напасти на Україну.

Вас може зацікавити – ватажка орків звільнили через масштабні втрати серед окупантів

  • Нагадаємо, ще 15 червня президент Володимир Зеленський зібрав засідання щодо можливого нападу Білорусі на Україну. Він доручив перевірити готовність 4 областей до потенційної оборони.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов переконує – вони знають, що відбувається в Білорусі. Там наразі немає такої концентрації військ, яка дозволила б їм здійснити повномасштабний напад, який був 24 лютого.