Офіційно це база ОДКБ (Організації договору про колективну безпеку), але всі знають, що там тільки російські військові. Про це для 24 каналу розповів киргизький журналіст видання MediaHub Арген Бактибек уулу.

До теми росія шукає найманців у країнах Центральної Азії та ув'язнених

"До цього неоднозначне ставлення. У цієї бази мета – нібито захистити Центральну Азію від вторгнення бойовиків з Афганістану. Одна частина суспільства вимагає, щоб цю базу закрили", – сказав Бактибек.

Працює російська пропаганда

За словами журналіста, щодо авіабази є ще питання з фінансової частини – незрозуміло, скільки російська сторона платить за розміщення. Він зазначив, що раніше у Киргизстані була американська база і мільйони надходили в бюджет.

Нещодавно були домовленості, щоб цю базу розширити. Я все ж таки вважаю, що у нас більше негативне ставлення до цього, щоб війська інших країн перебували на нашій території. З іншого боку – дуже сильна російська пропаганда. Всі дивляться телебачення. Навіть попри заборони шукають російський контент,
– пояснив Бактибек.

росія хоче залучили киргизів у війну

У Киргизстані поширюють оголошення про набір до нібито приватних охоронних компаній. Проте насправді мовиться про участь у війні проти України.

"В останні роки у нас відбувся ряд криз – насильницьким способом змінилася влада, була коронакриза. Це сильно вдарило. Є бідність і, можливо, оголошення можуть бути успішними. З іншого боку, активісти та журналісти пояснюють, що росія не виконує своїх зобов'язань", – зазначив журналіст.

Зауважте росіяни формують нові добробати в Омській і Самарській областях із людей без досвіду, – ISW

Він наголосив, що для людей немає ніяких компенсацій у випадку каліцтв чи смерті. Журналісти та активісти працюють над тим, щоб пояснювати це й не дати людям воювати проти України.

"Наше суспільство достатньо мобільне і динамічне. Наприклад, про ці оголошення нам розповіли активісти. Після цього ми зацікавились, а пабліки, які почали це публікувати, все видалили. У нас вийшов матеріал і киргизькою, і російською. Ми це поширювали. Крім цього, ми для наших громадян, яких багато в Москві, намагаємося розповідати про події в Україні", – додав Бактибек.

Зверніть увагу – Арген Бактибек уулу про дії росії в Киргизстані: дивіться відео