Зокрема, про це заявила речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін після звинувачень президента Володимира Зеленського в тому, що Росія і Китай намагаються зірвати запланований Саміт миру у Швецарії.

Дивіться також Запрошення до капітуляції: чи справді Путін готовий до переговорів

Зокрема чиновниця наголосила, мовляв, Китай вважає, що всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів у російсько-українській війні, повинні бути визнані.

Мао Нін також зазначила, що Китай надає великого значення відносинам з Україною і залишається її найбільшим торговельним партнером. За словами речниці, позиція Пекіну щодо мирної конференції є дуже "відкритою і прозорою".

"Ми віримо, що зможемо отримати розуміння і підтримку всіх сторін", – сказала Мао Нін.

Що цьому передувало

  • 31 травня Пекін офіційно повідомив, що не братиме участі в Саміті миру у Швейцарії, який пройде 15 та 16 червня, оскільки захід не схвалює Росія.
  • У заяві зазначалось, що Китай завжди наполягав на тому, "аби міжнародна мирна конференція була визнана як Росією, так і Україною, за рівноправної участі всіх сторін, і щоб усі мирні пропозиції обговорювалися чесно та рівноправно".
  • У Кремлі схвалили відмову Китаю брати участь у Саміті мир. Зокрема речник російського диктатора Дмитро Пєсков сказав: "Ми підтримуємо такий підхід".
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай допомагає Росії відмовляти інші країни від участі у Глобальному саміті миру.