Напружена ситуація між Китаєм та США

Про це 24 каналу сказав Олександр Краєв – експерт ради зовнішньої політики “Українська Призма”. Він вважає, що це інформаційна гра проти Заходу.

До теми США готують нові санкції проти напівпровідникової промисловості Китаю: що це буде

За його словами, між США та Китаєм відбувається нова ітерація холодної війни.

"Саме Пекін і Вашингтон є двома полюсами, які проводять це напів гібридне протистояння. І хоча американці та китайці ведуть перемовини, вони все ж далі ведуть ідеологічне протистояння", – вважає експерт.

Краєв каже, що це двосторонній процес. З одного боку, є успіхи в перемовинах Заходу з Китаєм.

А з іншого боку – заява китайського міністра Ван Ї про те, що вони не стоятимуть осторонь і інформація про те, що Китай постачає напівпровідники та інші ресурси до росії,
– заявив він.

На його думку, це призводить до того, що хоча в практичній площині Китай скорочує співпрацю з росією, він також не може поступитися перед США та показати слабкість.

Китай вирішив відступити з Тайваню

Експерт пояснив, що Китай зараз боїться американський санкцій. Тож, на його думку, це не розв'яже руки Китаю чи до чогось спровокує.

Він зазначив, що якщо Китай мав в цьому році серйозні наміри починати бойові дії проти Тайваню, в нього вже було забагато таких можливостей.

"Так, в березні над Тайванем кружляли китайські ескадрильї. Це ж стосується і флоту. Тайвань фактично був в кільці російських кораблів", – сказав Краєв.

Але, як зазначив експерт, коли стало зрозуміло, що Захід Україну не кинув, почалися програми "Рамшатайну" та ленд-лізу, а проти росії ввели серйозні санкції, Китай відступив.

З того періоду Тайвань не перебував під прямою військовою загрозою. Навіть навчання китайської армії пройшли доволі спокійно.

Китай зрозумів, що Захід буде реагувати та не дасть йому так просто закрити питання з Тайванем. Як на мене, Китай боїться санкцій, розуміє, що його будуть зупиняти,
– наголосив Краєв.

Він додав, що Китай не хоче стояти в одному ряду з росією. "Якби він цього хотів, він би вже давно пішов у всі "тяжкі", – вважає експерт.

Краєв про допомогу Китаю росії та його ставлення до США: