Нагадаємо, у статті The Wall Street Journal йшлося про зростання експорту мікрочипів, оксиду алюмінію та інших предметів подвійного використання, які підривають спроби Заходу зупинити війну росії проти України. Згідно з даними китайської митниці, за перші п’ять місяців 2022 року поставки мікросхем із Китаю до росії зросли більш ніж удвічі до приблизно 50 мільйонів доларів США у порівнянні з роком раніше. Експорт інших компонентів, таких як друковані схеми, зріс двозначним відсотком. Обсяги експорту оксиду алюмінію, який використовується для виготовлення металевого алюмінію, важливого матеріалу у виробництві зброї та аерокосмічній промисловості, у 400 разів перевищили показники минулого року.

Цікаво США готують нові санкції проти напівпровідникової промисловості Китаю: що це буде

Що каже Китай

  • Міністр закордонних справ КНР Ван І провів телефонну розмову з Петером Сіярто, міністром закордонних справ Угорщини, що, як і Китай, намагається вдавати підтримку суверенітету й неподільності України, одночасно зберігаючи дружні відносини з росією.
  • Темою розмови стали економічні та фінансові проблеми, що виникли в усьому світі через війну, яку в дописі називають "українською кризою". Цікаво, що в тексті жодним чином не згадується, хто в цій кризі винен.
  • Пекін наголосив, що не входить до списку країн, які задіяні в "українській кризі" й начебто висунув пропозиції щодо розв'язання питання продовольчої та енергетичної безпеки. Які саме – не уточнюють.

Китай не є стороною української кризи, але ми не стояли склавши руки, не кажучи вже про те, щоб підлити масла у вогонь, і завжди непохитно і наполегливо закликали до миру й просували переговори. Уроки української кризи глибокі й заслуговують на серйозне вивчення всіма сторонами. Заради довгострокової перспективи всі сторони повинні обговорити побудову збалансованої, ефективної та стійкої архітектури європейської безпеки для досягнення тривалого миру та безпеки,
– пише китайська сторона.

Прямих коментарів китайської сторони щодо звинувачень The Wall Street Journal наразі немає. Однак Китай продовжує заперечувати всі звинувачення як журналістів, так і урядів країн у таємній співпраці з росією.