Якщо в давнину людина могла пройти за день до 50 кілометрів, проїхати верхи на коні — 500, то зараз на це здатні лише деякі спортсмени. Так як з розвитком технологій природні фізичні здібності людей регресують, можна припустити, що за свою історію люди втратили чимало первинних здібностей. Наприклад, в майбутньому короткозорість будуть вважати нормою, тому що всі будуть короткозорі, ніхто не буде знати, що людські очі можуть бачити далеко. У зв’язку з цим китайські вчені не виключають, що в минулому реальністю були "надприродні" здатності, описані в китайських літописах. Наприклад, там розповідається про подолання 500 км. верхи за день, щоб доставити плоди слив імператору.

Білл Джой, двадцять років тому розробив операційну систему для комп’ютера UNIX в Берклі, пізніше — провідний науковий співробітник компанії Sun Microsystems, ще в квітні 2000 року написав статтю для журналу Wired "Чому майбутнє нас не потребує". У ній говориться: "Наші найпотужніші технології XXI століття: робототехніка, генна інженерія та нанотехнології, загрожують зробити людей вимираючим родом".

З подальшим розвитком технологій сюжет фільму "Матриця" перестане бути предметом насмішок, побоюються китайці. Люди повністю передадуть свої долі у владу інформатики та технологій, і поринуть у віртуальний світ комп’ютера. Людський рід деградує настільки, що його мозок залишиться єдиним людським органом, здатним функціонувати, а решта органів атрофуються і стануть марними. Залишиться тільки людський мозок, яким буде керувати комп’ютер, передрікає китайський автор.