Припускають, що в столиці працює ППО. Деталі поки невідомі. Перед тим майже по всій Україні оголосили повітряну тривогу.

Важливо Практично по всій території України повітряна тривога – негайно вирушайте до укриття

Так, небезпека є фактично у всіх областях. Не було сирен тільки у Сумській, Полтавській та Донецькій областях, а також – на Херсонщині, імовірно, через тимчасову окупацію.

Що робити під час тривоги

Сигнал повітряної тривоги в жодному разі не можна ігнорувати. Щойно у вашому населеному пункті пролунає сирена, слід вирушати до укриття. Там треба залишатись доти, поки не буде відбою тривоги.

Якщо можливості піти в укриття немає, необхідно хоча б дотримуватись правила двох стін вдома. Одна стіна має стримувати ударну хвилю, інша – захищати від уламків.

Ці правила можуть зберегти життя.

Росіяни завдали ударів

  • Під час повітряних тривоги російські окупанти вдарили по військовому об'єкту, що на Рівненщині. Глава місцевої ОВА Віталій Коваль зазначив, що на місці атаки працюють рятувальники, а також правоохоронці. Кількість жертв та масштаби руйнувань уточнюють.
  • Росіяни запустили ракету на Вінниччину. Однак силам протиповітряної оборони вдалось збити її біля Немирова. Деталей поки не розповідали.

До слова, невдовзі після відбою повітряну тривогу повторно оголосили у багатьох областях. Зокрема, у центральних та північних регіонах.

Попередні вибухи й ракетні удари

  • Протягом 20 травня тривогу по всій Україні оголошували кілька разів. У Житомирській області зранку прогриміли 2 вибухи в районі міста Малин. Удари росіян підтвердив голова Коростенської районної військової адміністрації Юрій Тарасюк, а мер Олександр Ситайло зауважив, що ворожа атака пошкодила майже сотню будинків, а також один об'єкт інфраструктури.
  • Ввечері звуки вибухів чули на Миколаївщині та Херсонщині, а також в Одесі та Харкові. На Одещині ракета влучила в об'єкт інфраструктури, там спалахнула пожежа, а на Миколаївщині вдалося збити крилату ракету типу X, яку російські військові випустили з бомбардувальника.
  • Російські окупанти завдали ракетного удару по центру міста Лозова в Харківській області. Близько 15:00 ракета влучила в одну з будівель. Серед постраждалих 11-річна дитина.

Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що ракетна загроза зберігається у кожному з регіонів, оскільки окупанти б'ють скрізь. У Генштабі ЗСУ попередили, що, зокрема, є загроза ракетних та авіаційних ударів з Білорусі, оскільки там нарощують системи радіоелектронної розвідки та боротьби у прикордонних районах.

Може зацікавити – 87 день війни. Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ: