Про це заявив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко. Він повідомив, що після масованої атаки Росії в енергосистемі величезний дефіцит генерації.

До теми Відключення світла в Україні сьогодні: графіки та перелік міст

У Yasno заявили про значні руйнування

Унаслідок пошкоджень не працює низка ТЕС. "Прогнозувати терміни відновлення поки що зарано. Як довго триватимуть ремонти – поки невідомо", – написав Коваленко.

Гендиректор Yasno заявив, що проблема настільки серйозна, що Укренерго значно обмежив обсяги споживання по всій Україні і в Києві зокрема.

"Колеги тримають ситуацію під контролем та шукають рішення, щоб її стабілізувати", – додав він.

Повідомляється, що оператори систем розподілу мають дотримуватися цих обмежень, щоб не погіршити стан системи. Саме тому можуть застосовувати екстрені відключення. Водночас критична інфраструктура має бути заживлена.

Руйнування є значними. Всі енергетики працюють над відновленням, але нам потрібно бути готовими до того, що відключення можуть бути тривалими,
– резюмував Коваленко.

Росія атакувала Київ

  • Російські окупанти 14 січня атакували Київ ракетами. Ворог атакував Дніпровський район, а також уламки ракети впали у Голосіївському районі. Вибухи у Києві пролунали ще до оголошення повітряної тривоги.
  • Такі випадки трапляються при застосуванні ворогом балістики або С-300, які летять за балістичною траєкторією. Росіяни запускали ракети з північного напрямку. Пуски були недалеко від кордону, тому ракети долетіли до столиці дуже швидко – за лічені хвилини. Україні немає необхідних засобів для збиття таких ракет.
  • У Києві росіяни уразили об'єкт критичної інфраструктури. Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко розповів, що під час ранкової атаки було влучання у житлову забудову в селі Копилів Київської області. У будинках місцевих мешканців повибивало вікна. Унаслідок обстрілу Києва та області обійшлось без постраждалих.