Про це заявив міський голова столиці Віталій Кличко. Він зазначив, що стурбований можливістю застосування тактичної ядерної зброї проти Києва.

До теми На тлі навчань Арестович оцінив ймовірність нового вторгнення з Білорусі та наступу на Київ

"Безпека зараз є пріоритетом. Так, звичайно, ми хвилюємося, і сподіваємося, що наші воїни захищають нас, але ризик все ще є. Без наших партнерів, без США та європейських країн ми не зможемо вижити", – сказав мер.

Немає гарантій безпеки

За словами Кличка, Київ залишається головною ціллю для російських окупантів. Він заявив, що обстріли можуть бути у будь-яку хвилину.

Як мер Києва я кажу всім: "Вибачте, це ваш особистий ризик, але ми не можемо дати вам гарантії". Поки в Україні війна, то ми не можемо дати гарантії жодному українцю,
– наголосив мер.

Арестович заявив, що ядерного удару не буде

Радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович переконаний, що окупанти не завдадуть ядерного удару по Києву. За його словами, доказом є те, що тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін 8 травня повернулася до столиці. Крім неї, приїхали й дипломати. Арестович вважає, що це назавжди має закрити питання панічних пліток.

"Я вже втомився відповідати на це питання. Не буде ядерного удару по Києву. Дякуємо Крістіні Квін за працівників американського посольства", – додав радник.

Зверніть увагу – у США вважають, що Путін може використати ядерну зброю: дивіться відео

Масштаби пошкоджень у Києві: що відомо

  • Кличко розповів, що росіяни завдали шкоди для понад 200 будинків у столиці.
  • Також отримали руйнування 46 шкіл, 30 дитячих садочків та понад 70 об'єктів міської інфраструктури.
  • Наразі місто вже почало готуватися до відновлення.
  • За словами Кличка, будівлі обстежують і складають кошториси, щоб визначити обсяг робіт та порахувати вартість відновлення.