Чи вдадуться росіяни до такого цинічного воєнного злочину – передбачити важко. Однак російський правозахисник Марк Фейгін переконаний, що кремлю це невигідно.

Цікаво знати Актор-путініст Стівен Сігал приїхав до Оленівки та знімає фільм про війну на Донбасі

росіяни підуть іншим шляхом

Фейгін вважає, що окупанти навряд чи наважаться на публічне вбивство українських військовополонених. Для цього можна обрати інший спосіб, як це було в Оленівці.

Їм невигідні публічні страти за вироком… Виявляється, щоб вбити, можна просто зобразити, що прилетіла якась ракета. І сказати: "Бачите, яке нещастя. Це не ми". І все,
– сказав Фейгін.

У такому випадку росіяни намагатимуться уникнути відповідальності та звинувачуватимуть у злочині ЗСУ. Таку тактику вони застосовують не вперше.

Потрібно нагодувати пропаганду

"Навіщо дратувати усіх? Важливо нагодувати пропаганду, аби та нагодувала внутрішню аудиторію в росії. Вони ж вимагають покарати нацистів – ось вам процес відкритий з клітками. А способи виконання можуть бути різними", – говорить правозахисник.

За його словами, людям потрібно відчуття крові. "Їм завжди можуть сказати: "Чого ви "кіпішуєте" Ось ми одних засудили, а інші 50 людей за один день загубили? Що вам не подобається? Ви просили – ми зробили", – пояснив Фейгін.

Наслідки можуть бути серйозними

На думку Фейгіна, до публічного виконання "вироку" не дійде. Ймовірно, будуть відбуватися обміни, особливо іноземних військових.

Якщо піти таким шляхом (публічна страта – 24 канал), це загрожує наслідками, яких вони хочуть уникнути. Вони навпаки захочуть продемонструвати гуманізм, ще щось там. Я думаю, що їм потрібна картинка, вона важливіша за результат,
– переконаний він.

Правозахисник наголосив, що про жодне право тут взагалі не мовиться. Адже згідно з Женевською конвенцією судити солдатів не можна. "Їх немає за що судити, вони виконували наказ. Якщо вони не здійснювали прямі воєнні злочини ". Важливо розуміти, це індивідуальна провина, а не колективна.

"Якщо вони вирішать розстрілювати – це може для них сумно закінчитися. Конкретно для пушиліна якогось. Візьме і ракета якась прилетить", – припустив Фейгін.

До теми – росіяни практично зізнались на весь світ в ударі по Оленівці: дивіться відео