Про це розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі "Перехресного допиту" на 24 каналі. Він наголосив, що у Міністерстві аграрної політики виявили земельні схеми щодо привласнення землі.

Повне інтерв'ю Про землю чиновницьких кланів та зв'язок зі "слугами": інтерв'ю з міністром Романом Лещенком

Україна втратила 5 мільйонів гектарів землі

За словами міністра, усі президенти України завжди розповідали, що держава має у власності 10 мільйонів гектарів чорнозему. Однак, коли він став головою Держгеокадастру, за 3 місяці провів повну інвентаризацію.

Лещенко виявив, що у балансі України бракує 5 мільйонів гектарів земель державної форми власності. "Вони – відсутні, перебувають у приватній власності", – пояснив міністр.

Трагічність історії в тому, що ця приватизація була не просто чорноземів. А ключові надра країни теж вийшли в приватні руки,
– підкреслив Лещенко.

Хто приватизував території

За його словами, після введення мораторію через механізм безоплатної приватизації ввели у приватну власність "Словаччину" (площа Словаччини становить приблизно 49 тисяч кілометрів квадратних – 24 канал) на території України. У Міністерстві аграрної політики виявили, кому належать ці території.

Читайте також Роман Лещенко назвав 5 основних завдань Міністерства агрополітики: список

Він наголосив, що ту землю отримували фактично чиновницькі клани, які були при владі. Крім того, власниками землі були, зокрема, донецькі, вінницькі можновладці. "Видно парадигму, як здійснювалась приватизація земель в залежності від тих, хто був при владі", – зауважив міністр.

Дивіться "Перехресний допит" з Романом Лещенком: відео