Розмір застави становить 107 мільйонів 360 тисяч гривень. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд пізно ввечері 18 травня.

Зверніть увагу Спільника Князєва взяли під варту з можливістю внесення застави у 80 мільйонів

Тримання під вартою або електронний браслет

Відповідно до ухвали суду, Всеволод Князєв перебуватиме до 14 липня 2023 року під арештом. Однак при внесенні застави у розмірі 107 мільйонів 360 тисяч гривень ексголова Верховного Суду зможе вийти з-під варти, але при цьому буде зобов'язаний носити електронний браслет.

Адвокат Князєва Володимир Клочков заявив, що ексголова Верховного суду не погоджується із запобіжним заходом і в понеділок 22 травня подаватиме апеляцію.

Водночас сторона обвинувачення просила призначити альтернативну заставу у розмірі 150 мільйонів гривень, пояснюючи це тим, що не знайшли у Князєва частини хабаря, в утриманні якого його підозрюють. Мова йде про близько 900 тисяч доларів. Представники САП та НАБУ відзначили під час засідання, що ексголова Верховного Суду може використати ці кошти для того, аби втекти за кордон та сховатися від правосуддя. Однак адвокат Князєва переконує, що той уже здав усі свої закордонні паспорти.

Справа Князєва: головне

  • 5 травня НАБУ та САП оголосили про розкриття корупційної схеми, головним фігурантом якої є Князєв. Вже колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва затримали правоохоронці.
  • Наступного дня Верховний Суд провів позачерговий пленум, на якому понад 140 суддів прийняли заяву, у якій взяли на себе відповідальність за події, пов'язані з можливою корупцією окремих представників. Згодом вони висловили недовіру Князєву та позбавили його статусу очільника суду.
  • ВАКС 18 травня обрав також запобіжний захід адвокату Олегу Горецькому – спільнику ексголови Верховного Суду. Йому суд обрав тримання під вартою з правом внесення застави 80 мільйонів гривень.