Як альтернативу, Горецький може внести грошову заставу. Запобіжний захід запровадили на термін до липня 2023 року.

Дивіться також Не вистачає мільйона доларів, – прокурор про суму, яку не виявили у Князєва

Посереднику Князєва обрали "запобіжку"

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомили, що суддя ВАКС Леся Федорак частково задовольнила клопотання Національного антикорупційного бюро України щодо спільника Князєва Олега Горецького. Його взяли під варту строком до 13 липня 2023 року.

Попри це, адвокату все ж дозволили внести грошову заставу сумою у 80 мільйонів гривень. Якщо чоловік це зробить, то він буде зобов'язаний дотримуватися низки процесуальних обов'язків.

Після внесення застави Горецький має виконувати такі зобов'язання:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду;
  • не відлучатися із міста Києва без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
  • здати на зберігання до територіального підрозділу ДМС свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

У прокуратурі наголошували на взятті спільника Князєва під варту із заставою в 100 мільйонів гривень. Самому Князєву запобіжний захід поки не обрали.

Що відомо про адвоката Олега Горецького

У НАБУ розповіли, що Горецький утік через балкон свого будинку, коли детективи намагалися провести у нього обшук. У відомстві зауважили, що двері з дружиною вони так і не відкривали, тому їх зламали спеціальними засобами.

Адвокат впродовж наступної години перебував у готелі. Там в одному з номерів його і знайшли правоохоронці.

Представники НАБУ також зазначили, що на записах, які їм вдалося дістати, неодноразово фіксувалися розмови про те, чи "Олег забрав свою частину". Це дало привід притягнути адвоката до відповідальності.

Справа Всеволода Князєва: останні новини

  • 5 травня НАБУ та САП оголосили про розкриття корупційної схеми, головним фігурантом якої є Князєв. Вже колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва затримали правоохоронці.
  • Наступного дня Верховний Суд провів позачерговий пленум, на якому понад 140 суддів прийняли заяву, у якій взяли на себе відповідальність за події, пов'язані з можливою корупцією окремих представників. Згодом вони висловили недовіру Князєву та позбавили його статусу очільника суду.
  • Сам Князєв, якого підозрюють у хабарництві, вважає своє затримання "неправомірним". Але це не допомогло, він досі перебуває в ізоляторі.
  • Згодом прокурор Олександр Омельченко розповів про результати обшуків у Всеволода Князєва. За його словами, в ексголови Верховного Суду не дорахували близько 1 мільйона доларів США – частину його хабаря.