Князєв заявив, що його затримання "неправомірне", адже він сприяв слідству і допомагав правоохоронцям у проведенні обшуку. Про це він сказав під час промови перед початком судового засідання 17 травня.

Дивіться також Хабар у майже 3 мільйони доларів і звільнення: усе про скандал з Князєвим у Верховному Суді

Чому Князєв назвав своє затримання неправомірним

Князєв заявив, що людину може бути затримано, якщо вона перешкоджає проведенню слідства й намагається знищити речові докази. За його словами, він поводився навпаки.

У даній справі затримання не відбулося після того, як сторона обвинувачення заявила про злочин, для того, щоб я не перешкоджав проводити слідчі дії. Нічого такого не було. Я перебував за місцем проживання. Більше того я сприяв слідству,
– сказав Всеволод Князєв.

За його словами він сам сказав правоохоронцям де лежать гроші, щоб вони їх не "шукали по шухлядах". А щодо виявлених у нього коштів Князєв попросив "не перекручувати" факти.

Я просив би не перекручувати. Якщо то мама сказала, що то гроші за квартиру, то мама точно не знає де і які гроші я зберігаю. Тому прошу врахувати,
– заявив він.

Сторона обвинувачення вважає затримання законним

Прокурор у справі Олександр Омельченко вважає затримання Князєва законним. Він наголосив, що сторона обвинувачення надала всі докази, тому він переконаний, що всі підстави для затримання Всеволода Князєва були законними.

Що передувало

  • 15 травня НАБУ і САП заявили, що викрили схему отримання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного Суду Всеволода Князєва та вилучили у нього 2,7 мільйона доларів. Також НАБУ оприлюднило записи прослуховування голови Верховного Суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.
  • 16 травня у Верховному Суді пленум Верховного Суду висловив недовіру голові Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника
  • Згодом САП повідомила про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.
  • Адвокат Князєва заявив, що його затримання незаконне й хотів оскаржити це рішення. Проте слідчий суддя ВАКС Олег Федоров під час розгляду справи відмовив у задоволенні скарги. Затримання Князєва детективами НАБУ визнали законним.