16 травня відбулось позачергове засідання суду, про його результати інформує 24 Канал. Зі 168 суддів, які є за штатом у складі ВС, присутніми були 142.

Дивіться також САП та НАБУ заявили про участь Жеваго у схемі хабарництва голови Верховного Суду

Секретар засідання Дмитро Луспенчик заявив, що судді "шоковані" імовірними корупційними діяннями його окремих представників і назвав це "чорним днем в історії суду".

Ініціативна група запропонувала підписатися у поданні про висловлення недовіри Князєву. Подання підписала більшість суддів, було обрано голову оргкомітету.

Процес висловлення недовіри: хронологія

Судді зібрали підписи щодо висловлення недовіри – всього підписали подання 138 суддів і вже за кілька годин відбулося голосування.

Рішення про висловлення недовіри голові ВС приймали шляхом таємного голосування більшістю голосів від складу пленуму ВС.

Головою оргкомітету був обраний Луспеник Дмитро Дмитрович, секретар пленуму Верховного Суду. Заступником – суддя Касаційного кримінального суду Антонюк Наталія Олегівна.

Зауважимо, що на те, щоб зібрати засідання пленуму було 20 днів, однак судді враховуючи резонанс справи вирішили провести голосування сьогодні ж і уже через 15 хвилин після того, як було обрано голову оргкомітету, розпочалось засідання щодо висловлення недовіри Всеволоду Князєву.

Таємне голосування

О 16:00 судді оголосили перерву, щоб оформити бюлетені. Після чого розпочалось таємне голосування щодо дострокового припинення повноваження голови Верховного Суду внаслідок висловлення недовіри.

Станом на 16:45 засідання знову продовжили. І уже о 17:20 рішення було прийнято – Всеволода Князєва достроково звільнили з посади голови Верховного Суду.

За таке рішення проголосували 137 суддів. Проти – ніхто. Безпосередньо недовіру таємним голосуванням висловили 140 суддів зі 142.

Наймасштабніша корупція в судочинстві

Нардеп Ярослав Юрчишин зауважив, що наразі принцип презумпції невинуватості не дає права називати Всеволода Князєва винним у корупції. Водночас зауважив, що "із оперативних матеріалів НАБУ і САП зрозуміло, що голова Верховного Суду не випадково опинився у центрі наймасштабнішої корупційної схеми у судовій гілці влади за історію незалежної України".

Оцінку його діям має дати оновлена Вища рада правосуддя, у повноваженнях якої є надання дозволу на затримання судді, а також Вищий антикорупційний суд, який невдовзі обиратиме судді запобіжний захід,
– пояснив Юрчишин.

Що відомо про хабарництво Князєва

  • Правоохоронці викрили корупційну схему, у якій брало участь керівництво Верховного суду. Зокрема, на хабарі у 2,7 мільйона доларів спіймали голову Верховного суду Всеволода Князєва.
  • Сьогодні у САП підтвердили затримання Князєва, йому готують підозру. Попередня правова кваліфікація – частина 4 статті 368, частина 4 статті 369 Кримінального Кодексу України.
  • Зауважимо, що Князєв – один із двох затриманих. Підозру не вручено наразі жодному із них, тривають слідчі дії.
  • У САП та НАБУ пояснили, що йдеться про діяльність "злочинного угруповання", яке називають "бек-офісом Верховного суду".