Прикордонники розслідують інцидент на кордоні

Як повідомляють білоруські прикордонники Колесникову відпустити не можуть, адже розслідування інциденту триває. Про це інформує "Радіо Свобода".

Цікаво Біографія Марії Колесникової: що відомо про білоруську опозиціонерку

Проте у Прикордонному комітеті не повідомляють, за що саме затримали опозиціонерку.

Затримання Колесникової: версія влади

Родненков, Кравцов та Колесникова в установленому порядку проходили прикордонний контроль сьогодні на початку п'ятої години ранку, повідомили виданню TUT.BY у Прикордонному комітеті Білорусі.

Там є особливості проходження кордону, адже між пунктами пропуску Білорусі й України є 13 кілометрів, де розташований населений пункт Олександрівка.

Через це в зазначеному районі між самим пунктом пропуску, де відбувається оформлення, і лінією держкордону, виставлені додаткові прикордонні наряди,
– розповів представник Держприкордонкомітету Антон Бичковський.

Білоруська влада стверджує, що Колесникова, Родненков і Кравцов законно оформили перетин кордону, але після цього почали його проривати й ледь не збили прикордонника.

"При цьому Колесникова за межами автомобіля. Мабуть, її з транспортного засобу випхали, щонайменше, так це зараз представляється, наскільки можу судити я", – пояснив Бичковський.

Яка позиція України:

  • Держприкордонслужба повідомила, що Родненков і Кравцов перетнули кордон з Україною й пройшли усі необхідні процедури. Марії Колесникової з ними не було.
  • Тоді білоруські ЗМІ й поширили інформацію, що її "викинули" з автомобіля. Водночас цю версію заперечив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.
  • Український чиновник розповів, що Родненкова й Кравцова буквально видворили з Білорусі. Колесникова, щоб уникнути такої долі, порвала свій паспорт.

Версія Кравцова та Родненкова

Соратники Колеснікової – Кравцов та Родненков, які прибули до України, зібрали пресконференцію у Києві, аби розповісти деталі подій 7 – 8 вересня.

Що сказали опозиціонери: коротко

  • Родненков та Кравцов повідомили, що їх викрали біля будинку Колесникової.
  • Їх відвезли спочатку у відділення міліції, а згодом в Департамент фінансових розслідувань
  • Кравцову пригрозили відкриттям кримінальної справи, пов'язаної з його колишньою роботою.
  • Родненкову планували інкримінувати співучасть.
  • Щоб уникнути цього, опозиціонерам сказали виїхати в Україну.
  • Видворити Колесникову не вдалось, вона порвала свій паспорт.
  • За попередньою інформацією, опозиціонерка перебуває у Мозирському прикордонному загоні.