Анонсована в лютому 2024 року "чеська ініціатива" зможе забезпечити для ЗСУ від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць. Про це заявили представники керівництва МЗС Чехії.

Дивіться також Аби спершу вижила: чеський міністр висловився про можливість членства України в НАТО

Коли снаряди прибудуть в Україну

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що Збройні Сили України отримають перші снаряди в рамках ініціативи вже найближчим часом. За його словами, це станеться вже у червні 2024 року.

Дуже скоро будуть перші фізичні постачання в Україну, ми очікуємо їх у червні,
– заявив очільник МЗС.

Подібну дату назвав і урядовий спецпредставник країни з питань реконструкції України Томаш Копечний. Він також відповідає також за "чеську ініціативу" щодо постачання снарядів.

Копечний очікує на зростання обсягів снарядів у ЗСУ. "Перше суттєве збільшення постачань буде в червні, воно буде в десятках тисяч, між 50 ти 100 тисячами на місяць", – пояснив дипломат.

Частина боєприпасів надійде пізніше

Financial Times пише, що власник і глава CSG Міхал Стрнад повідомив, що очолювана Чехією ініціатива із закупівлі артилерійських боєприпасів для Києва почне поставляти снаряди в червні.

Однак, за його словами, близько 50% деталей, придбаних його компанією за дорученням чеського уряду в таких країнах, як Африка та Азія, недостатньо хороші, щоб їх можна було відправити в Україну без додаткового оброблення. Для деяких снарядів CSG змушена додавати відсутні компоненти власного виробництва.

Водночас він підкреслив, що чеська ініціатива залишається "на плаву" і що CSG зобов'язується доставити належну частину поставок. За його словами, війна в Україні сприяє зростанню цін на обмежену кількість снарядів, які можна придбати за межами ЄС, тоді як у Європі немає вільних боєприпасів.

Нагадаємо, що президент Чехії Петр Павел взяв ініціативу у свої руки після того, як Європейський Союз не виконав своєї обіцянки поставити Україні 1 мільйон снарядів. Він запропонував закуповувати боєприпаси в третіх країнах, і його заклик підтримали українські союзники.