Навряд в Україні скасують обов'язкове носіння масок до кінця 2022 року. Але їх можуть скасувати, коли коронавірус стане ендемічним.

До теми У МОЗ розповіли, коли ситуація з COVID стабілізується та який буде максимум хворих

На запитання, чи може Україна скасувати маски у цьому році, Кузін відповів що не думає, що таке трапиться. Але він зауважив, що впродовж 2 років пандемії карантинні вимоги змінювалися.

Коли ми говоримо про маску, то вона захищатиме нас навіть від звичайних гострих респіраторних вірусних інфекцій – грипу та всього іншого. Але за два роки життя з ковідом карантинні вимоги змінювалися. Якщо раніше були доволі жорсткі заходи абсолютно для всіх, то зараз за рахунок вакцинації ми маємо можливість створити епідемічно безпечні об’єкти. Така модифікація продовжуватиметься,
– заявив санітарний лікар.

На думку ВООЗ, наприкінці року коронавірусна інфекція може перейти до ендемічної групи інфекційних хвороб. Тобто до тих, які впродовж року виникають на тій чи іншій територіях або у межах якогось сезонного піка – подібно до грипу.

Але я не впевнений, що впродовж 2022 року в усьому світі досягнуть мети вакцинувати 70% дорослого населення і що ми зможемо розпрощатися з ковідом,
– додав він.

Обов'язок носити маски може перетворитись в рекомендацію

Кузін зауважив, що якщо коронавірус стане ендемічним, то "зобов’язання використовувати маску в замкнених приміщеннях можуть скасувати". Але також привів в приклад і країни Азії, мешканці яких ще до пандемії носили маски в метро або громадському транспорті.

В умовах скупчення людей вони добре захищають від вірусних інфекцій. Тому я думаю, що така загальна рекомендація залишиться, хоча вже й без якоїсь адміністративної відповідальності за її невиконання,
– вважає Ігор Кузін.

Скасування масок у світі: що відомо

  • У Великій Британії скасували обов'язкове носіння масок у транспорті та у закритих громадських місцях. Рекомендація використовувати засіб захисту у людних місцях залишилась, але людей, які не хочуть цього робити, тепер не будуть криміналізувати.
  • До таких самих заходів вдалися й у Швеції.
  • У Данії обов'язково носити маски тепер потрібно лише в лікарнях та у будинках для літніх людей.
  • Низка країн, де варто було одягати маску на вулиці, послабили обмеження, залишивши маски для транспорту та закритих приміщень.