ЗСУ форсували Оскіл: військовий експерт назвав головні перспективи для деокупації Луганщини
Українські військові мають низку варіантів, як деокупувати північну частину Луганщини. Цьому сприятиме укріплення плацдармів на лівому березі річки Оскіл.
Росіяни сподівалися використати для оборони природні рубежі, однак вони цього не можуть зробити. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
Зверніть увагу Налякані ламають голову: росіяни не знають, звідки чекати наступний удар ЗСУ
Розвиток плацдармів
Експерт зазначив, що річка Оскіл не широка, тому її форсувати досить просто, якщо лівий берег очищений від російських військ.
"Справді, у деяких місцях є форсування. ЗСУ вийшли на певні плацдарми – переважно на північній течії в районі Куп'янська, а також у південній – у районі Лимана. Тобто ми маємо як мінімум два плацдарми", – пояснив фахівець.
Читайте також "Терор відчаю" та звірства на Харківщині: як контрнаступ ЗСУ змінює ситуацію на фронті
На його думку, ці території мають гарні перспективи, щоб далі з них продовжувати деокупацію півночі та північного заходу Луганської області та вийти на ту лінію оборони, яку росіяни збудували вздовж лінії "Валуйки – Сватове – Рубіжне".
ЗСУ можуть з двох сторін (це північ та південь Оскільського водосховища) спробувати взяти цю лінію оборони "у кліщі". Є така можливість. Якщо буде достатньо сил із засобів в української армії – все можливо найближчим часом,
– додав Світан.
Радимо Наслідки деокупації Куп'янська та зміна оборонної стратегії США: вплив контрнаступу ЗСУ на світ
Чому росіяни відступають від річки Оскіл
Оглядач підкреслив, що росіянам не допомагають природа та місце розташування сил.
Є таке поняття, як "сила Коріоліса", яка робить західний берег річки вищим за східний. І оскільки річка Оскіл та водосховище мають східний берег нижчий від західного, то утримувати його складно. Росіяни відходять на більш зручні системи оборони, не використовуючи річку. Тому бої будуть у районі другої основної лінії – поблизу Сватового,
– розповів аналітик.
За його словами, попри те, що окупанти залишають незручну заплавну східну сторону річки Оскіл, у них не вистачає резервів, щоб утримувати північний кордон Луганської області та рубіж "Валуйки – Сватове – Рубіжне".
"Тому туди перекинули ті частини, які вийшли з "Ізюмського плацдарму" – вони намагаються "закопатися" там. Там також є частини луганських "мобіків", які встигли піти з півдня від Ізюма. Ця оборона безперспективна для росіян, тому що їм потрібно у 5 – 7 разів більше військ", – вважає експерт.
Радимо ознайомитись Воєнна перебудова, або Як зміниться "архітектура" держави через війну
"Сватове можуть взяти "у кліщі"
Фахівець зауважив, що російсько-українська війна не фронтальна, позаяк майже всі битви йдуть вздовж доріг.
"Звільняють та беруть під контроль вузлові пункти. Одним із вузлів на півночі Луганської області є "Сватівський плацдарм", у центрі якого міста Сватове та Старобільськ. Тобто для виконання завдання звільнення Луганської області українським військам достатньо взяти ці два населені пункти", – переконаний оглядач.
На думку Світана, звільняти ці міста простіше, ніж Ізюм та Куп'янськ. Але для того, щоб взяти Сватове – потрібно "розібратися" з Лиманом.
Після деокупації Лимана відкривається "оперативний простір" та вихід на Сватове. Тут уже залежатиме від сил, ресурсів та постановки завдань. Сватове можуть звільняти або ударом з півдня на північ – з боку Лимана, або з Куп'янська – з півночі на південь. Також цей удар може бути з двох сторін, щоб взяти Сватове "у кліщі",
– зазначив аналітик.
Він вказав, що у росіян немає можливості утримувати ці два міста. Все тому, що окупанти можуть кинути на їх оборону лише деморалізовані частини, які вийшли з-під Ізюма та "мобиків" з Луганська.
"Розібратися з ними можна досить просто. Водночас рух на "Сватівський плацдарм" буде лише після деокупації чи оточення Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська, щоб уникнути загроз для ЗСУ із тилу", – резюмував Світан.
Контрнаступ ЗСУ: останні новини
- За добу 18 вересня українські військові на Півдні 11 разів били по позиціях окупантів з авіації. Воли влучили у 2 пункти управління військами, позиції російських сил ППО, місце зосередження озброєння та техніки, станцію радіоелектронної боротьби, а також у понтонну переправу.
- Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 18 вересня пояснив, що "затишшя" на фронті після звільнення Харківської області насправді є підготовкою до наступних дій.
- Тим часом в американському Інституті вивчення війни показали карту успіхів ЗСУ за 200 днів повномасштабної війни. Там видно, як з квітня наші військові звільнили понад 60 тисяч квадратних кілометрів території України.
Вас також може зацікавити – куди путін перекидає додаткові сили: дивіться відео