Про це розповів народний синоптик Леонід Горбань у коментарі журналістам 24 каналу.

Читайте також: Якою буде погода на Великдень і травневі свята: прогноз

У перший місяць весни в Україні очікуються два етапи похолодання – з 12 та з 19 березня.

12-15 числа у всіх регіонах температура повітря опуститься до -3-5 градусів морозу. Тепліше буде лише в південних областях. Проте, шквального вітру, який наробив чимало лиха в країні 9-11 березня більше не буде.

Вже 19-22 березня прийде друга хвиля похолодання – стовпчики термометрів опустяться до -5-7 градусів морозу. На півночі і сході температура буде ще нижчою.

Окрім того, за підрахунками синоптика, 17-19 березня та наприккінці місяця – 27-29 числа в Україні можливі дощі, а в деяких областях навіть мокрий сніг. Загалом, похолодання протримається до кінця місяця.

Незначне потепління варто очікувати лише після 25 березня. А вже у перших числах квітня буде сонячно та сухо. Тоді буде також різкий перепад температури, яка підніметься до 20 градусів тепла.

Приблизно з 8 квітня почнеться дуже спекотна погода, буде мало дощів. Стовпчики термометрів покажуть +17+20 градусів,
– розповів Леонід Горбань.

Загалом, народні синоптики зазначають, що до середини весни в багатьох регіонах країни все ще може лежати сніг.

Якою буде погода в травні

Вже першого тижня травня на українців чекає різкий підйом температури. Стрімке потепління у 21+ градус триматиметься до 22 травня. А вже в другій половині температура повітря дійде до 24-26 градусів. Дощі припиняться із 14-го числа і до кінця місяця дощів майже не буде. Проте ймовірність дощу все ж залишиться на Західній Україні.

Через часте чергування приморозків та відлиг, прогнозують перепади атмосферного тиску, що може позначитись на самопочутті багатьох людей. Якщо порівнювати весну 2019 року із минулорічною, то за усіма прогнозами вона буде прохолоднішою.