Наразі інформація уточнюється. Від багатьох тіл російських офіцерів лишилися тільки розрізнені фрагменти.

Дивіться також Україна знищує Чорноморський флот: як це впливає на Росію

Що відомо про ситуацію

Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим – наші підрозділи уточнюють інформацію. Це відбувається в межах процедури зі збору даних щодо результатів проведеної операції,
– пишуть Сили спеціальних операцій.

Унаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії 22 вересня було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих є і командувач флотом Соколов. Багато тіл поки не вдалося ідентифікувати, тож чекаємо на остаточні дані.

Про те, що Соколов може бути живий, ще вчора ввечері, 25 вересня, писали деякі пропагандистські російські ЗМІ. А масово форсити його "воскресіння" почали сьогодні, 26 вересня. Соколов буцімто був "на колегії оборонного відомства", навіть з'явився ролик із засідання, яке виклало російське міноборони. Що цікаво, рупор Кремля Дмітрій Пєсков говорив про Соколова в такому ключі: мені нема чого сказати, інформації від міноборони не було. Останнім часом Пєсков дуже часто покликається на інші відомства, мовляв, питайте їх, а я без коментарів.

Що відомо про Соколова

  • Якщо інформацію про його смерть усе ж підтвердять, то це буде перший російський адмірал і найбільш високопоставлений командувач, якого ліквідували за час повномасштабного вторгнення Росії. Журналісти проаналізували історію російських військово-морських сил і з'ясували, що востаннє держава-терорист втрачала командувача флотом 1904 року, під час російсько-японської війни.
  • Віктор Соколов віддавав накази про ракетні удари "Калібрами" по території України, зокрема по енергетичній інфраструктурі. Раніше цю тактику він випробував на війні у Сирії. У Чорноморський флот потрапив уже після початку повномасштабного вторгнення.