Відтак вперше Кубою керуватиме не член родини Кастро. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на офіційний твітер Комуністичної партії.

Раніше Рауль Кастро йде з посади першого секретаря ЦК компартії Куби

Мігель Діас-Канель замінить Рауля Кастро на посаді першого секретаря ЦК Компартії Куби. Перехід влади означатиме закінчення епохи Кастро, які керували островом протягом 62 років.

"Мігеля Діаса-Канеля було обрано першим секретарем Центрального комітету Комуністичної партії Куби на 8 з'їзді", – мовиться у повідомленні.

Що відомо про наступника Рауля Кастро

60-річний Діас-Канель є відданим прихильником Рауля Кастро. Він всіляко підтримує погляди партії, тому заявив, що не збирається змінювати в країні політичну лінію.

Він став президентом Куби у 2019 році після прийняття нової конституції. З 1976 до 2019 року в країні не було цієї посади, замість цього існував колективний вищий орган влади – Державна рада.

До обрання президентом Мігель Діас-Канель також очолював Раду Міністрів Куби і був головнокомандувачем Революційних збройних сил.

рауль кастро мігель діас-канель
Рауль Кастро і Мігель Діас-Канель / Фото EFE

Родина Кастро відійшла від влади на Кубі: головне

  • Родина Кастро керувала Кубою 62 роки. У 1953 році Фідель Кастро разом з однодумцями підготував збройне повстання проти диктатури. Однак влада відбила напад повстанців, і засудила до 15 років позбавлення волі.
  • У 1955 році Кастро з товаришами було звільнено з в'язниці. Революціонер виїхав до Мексики, де продовжив планувати збройне повстання на Кубі.
  • 4 січня 1959 року Фідель Кастро оголосив про перемогу революції на Кубі і сформував новий уряд. Він обіймав посади прем'єр-міністра, президента, а також був першим секретарем ЦК Компартії Куби.
  • У 2006 році Фідель Кастро захворів, тому його обов'язки почав виконувати молодший брат – Рауль Кастро.