Сергій Тарута згадав події 2014 року. Тодішній керманич Донеччини пересувався по області озброєний. Боявся нападу бойовиків, пістолет "Форт-17" йому особисто подарував для самозахисту міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Однак наразі не зробив з нього жодного пострілу.

Читайте також: "Мене старанно шукали": Мазур озвучив нові дані про вибух гранати в квартирі (фото 18+)

"Він (пістолет "Форт-17" – 24 канал) давав великий рівень психологічного захисту", – сказав народний депутат Сергій Тарута.

тарута
Сергія Тарута має пістолет "Форт-17"

Отримав нагородну зброю з рук Авакова і колишній командир полку "Дніпро-1" Юрій Береза. Зазначив, свою штурмову гвинтівку "Форт-224" використовував на війні з Росією. Нині з нею тренується в тирі. Береза зазначив, що він зазвичай завжди із зброєю. Без неї депутат лише у межах державних установ.

береза
Юрій Береза володіє штурмовою гвинтівкою "Форт-224"

Один з останніх українську нагородну зброю отримав Джон Болтон, який є радником президента США Дональда Трампа. Пістолет "Форт-12" йому особисто подарував глава держави. Корпус такого пістолета виготовляють на замовлення. Ручка з благородних порід дерев, зовнішні деталі прикрашені художньою декоративною різьбою, а на пластині вигравіюване ім'я нагородженого. Схожі стволи отримали від президента футболісти української збірної.

болтон
Джон Болтон отримав пістолет "Форт-12"

"Розширено розтлумачили закон і вписали, що можна нагороджувати будь-кого, навіть тих людей, які не зазначені як суб'єкти нагороди в законах відповідних дисциплінарних статутах", – зазначив юрист Віталій Коломієць.

Наразі нагородну зброю мають близько 90% парламентарів, заявив Віталій Коломієць. Видавати ж її можуть президент, міністр оборони, керівник СБУ та міністр внутрішніх справ. Як пишуть у ЗМІ, лише Арсен Аваков роздав понад тисячу одиниць. Список із 400 нагороджених оприлюднили кореспонденти "Української правди".

Зброю від міністра мають депутати, чиновники, бізнесмени та їхні дружини. Дехто вже встиг її навіть використати. Наприклад, два роки тому під Києвом нардеп Пашинський з подарованого Аваковим пістолета в новорічну ніч поцілив в ногу місцевому мешканцю. Який невдало зупинив своє авто на лісовій дорозі.

"Була загроза моєму життю, моїй безпеці, загроза моїй дружині була", – сказав народний депутат Сергій Пашинський.

Читайте також: Порозважалися: підлітки влаштували стрілянину у Харкові

Вироку досі немає, речові докази, зокрема відеозаписи з місця стрілянини, в генеральній прокуратурі "загубили". А справу спробували швидко закрити. Українське ж законодавство чітко не прописує, коли зброю можна пустити в хід.

От тільки звичайний українець придбати короткоствольну зброю для самооборони не може. На активіста Сергія Стерненка лише цього року скоїли три напади. Захищався від супротивника, озброєного пістолетом, щоправда, травматичним, з допомогою ножа. Те, що нагородну зброю роздають обраним, вважає дискримінацією.

У нас нині формується окрема каста озброєних феодалів, тобто громадян України, які за якимось незрозумілими правилами привілейовані в порівнянні з іншими громадянами,
– наголосив активіст Сергій Стерненко.