Ми готові розглядати можливі зміни до цих законів, крім двох законів: закон "Про кримінальну відповідальність за руйнування пам'ятників героям Великої Вітчизняної Війни" і закону "Про кримінальну відповідальність за пропаганду фашизму і нацизму, – заявив Петро Симоненко на прес-конференції.

За його словами, комуністи за певної умови готові розглянути навіть питання про амністію учасників протесту.

"Але ми повинні розуміти, що кожне рішення політиків має давати сигнал суспільству. Ми даємо сигнал суспільству, що ті, хто на Майдані, припиняють агресію, і влада, і ми як політики підтримуємо, припустимо, пропозицію про амністію І це позитивний сигнал для всіх, або це буде сигнал тільки для тих, хто радикалізує суспільство, використовуючи незаконні дії, буде і далі порушувати", - пояснює лідер КПУ.

Читайте також: Олійник у своєму законі хоче призначити штрафи замість арештів

Щодо можливої відставки уряду та призначеня на пост прем'єр-міністра Арсенія Яценюка Симоненко каже, що спочатку необхідно визначити завдання, які поставлять перед новим урядом.

Якщо ми говоримо про Яценюка, я хочу знати, хто буде в складі уряду... Далі – програму дій урядів... Поки не буде чіткої відповіді, хто буде входити до складу уряду і програму його дій на 2014 рік, фракція комуністів, безумовно, буде наполягати на тому, щоб це було публічно і офіційно, - наголошує лідер комуністів.

До слова, 25 січня міністр юстиції Олена Лукаш повідомила, що Віктор Янукович запропонував під час переговорів лідеру фракції "Батьківщина" Арсенію Яценюку пост прем'єр-міністра, лідеру фракції "УДАР" Віталію Кличку - посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань.