Протестувальники блокували дороги до кордону із Сербією. Там навіть чули постріли.

До теми У НАТО заявили, що KFOR готові втрутитися у конфлікт Косово та Сербії

Конфлікт Косово та Сербії може вичерпатися

Ввечері 31 липня американський посол Джефф Ховеньєр зустрівся з президенткою Косова Вьосою Османі та прем'єр-міністром Альбіном Курті. Він попросив уряд країни відкласти імплементацію рішень про перереєстрацію автомобілів із сербськими номерними знаками та документів, виданих Сербією.

Рішення повинне було набути чинності вже 1 серпня. Однак після цієї зустрічі уряд Косово заявив, що відкладає його на 30 днів.

Уряд Косова зобов'язується відкласти виконання двох рішень від 29 червня 2022 року до 1 вересня 2022 року з того моменту, як у понеділок, 1 серпня 2022 року, буде знято всі барикади та встановлено повну свободу руху по всіх дорогах на півночі Косова,
– повідомило посольство США в Косово.

У своїй заяві уряд Косово рішуче засудив блокаду доріг на півночі країни та стрілянину, яка там відбулася.

"Це тенденція до дестабілізації Косово та загрози миру та безпеці наших громадян і країни. У другій половині дня та ввечері відбулися численні акти агресії, які були спровоковані та підготовлені офіційним Белградом", – мовиться в заяві.

Османі, Курті та його заступники раніше також спілкувалися з міжнародними американськими та європейськими партнерами. Уряд Косово подякував американському послу "за його відданість і внесок".

Своєю чергою, президент Сербії Александар Вучич також подякував за посередництво представникам американського посольства та високому представнику Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозепу Боррелю.

Боррель у своєму твітері привітав рішення уряду Косово.

"Очікуйте, що всі блокпости будуть негайно усунені", – зазначив дипломат.

Він також додав, що відкриті питання слід вирішувати через діалог за сприяння ЄС, зосередивши увагу на всебічній нормалізації відносин між Косово та Сербією.

Буде цікаво – що відомо про загрозу початку війни між Косово та Сербією: дивіться відео