Однак важливим є те, як ставляться в адміністрації президента Трампа до дій Волкера. Це питання розглядає Наталія Лебідь у статті для сайту "24".

Читайте також: Після візиту на Донбас у Держдепі по-іншому заговорили про надання Україні зброї

Один із американських експертів вважає, що – позитивно. "Сам факт призначення посланником США щодо врегулювання російсько-українського конфлікту Курта Волкера вже говорить про те, що адміністрація Трампа серйозно ставиться до України", – таку думку висловив професор Школи Роджерса в університеті Рейрсона Даян Френсіс, пише Atlantic Council.

Ще одним доказом того, що Держдепартамент США зайняв жорстку позицію щодо Росії, стала заява прес-секретаря відомства Хізер Нойєрт про підтримку Росією бойовиків на Донбасі.

Ми переконані, що так звані бойовики на Донбасі користуються підтримкою Росії, фінансуються Росією, і вони відповідальні за смерті українців,
– сказала вона.

На думку Atlantic Council, у США серйозно вирішили припинити конфлікт на Донбасі.

Однак "справу ускладнюють дві обставини: розбіжності в адміністрації Трампа і розбіжність позицій США і Західної Європи (особливо Франції та Німеччини). Перші можна було спостерігати у вівторок, коли після виступу Волкера Трамп звинуватив Україну в підтримці Гілларі Клінтон на виборах", – нагадує про скандал, фігурантом якого стала Україна, польське видання Wirtualna Polska.

Читайте також: Заява Трампа про втручання України у вибори США: експерт назвав можливі наслідки

Твердження президента США про начебто втручання України в американські вибори 2016 року з метою посприяти перемозі кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон є поверхневим, зазначає The Washington Post в рубриці "Fact Checker".

"Трамп кожен день прокидається десь о четвертій ранку і пише з десяток твітів. В Америці до цього ставляться вже з гумором. Тому ситуація з його звинуваченнями на адресу України не повинна завдати Києву ніяких іміджевих і репутаційних втрат", – підхоплює роздуми The Washington Post російський політолог Андрій Піонтковський.

"Конгрес США налаштований дуже проукраїнськи. І не тільки Конгрес. До Києва вже прилітав призначений Трампом спеціальний представник США з питань України – Курт Волкер. І всі вже переконалися, що це – більший проукраїнський яструб, ніж ми з вами. Наше щастя, що не дивлячись на любов Трампа до Путіна і його постійні спроби зробити главі РФ щось приємне, він просто безграмотна в усіх питаннях людина, яка не розбирається в оточуючих. Тому Меттісу і МакМастеру вдалося запропонувати Волкера на цю посаду", – стверджує Піонтковський у своїй колонці на "Новом времени".

Детальніше читайте у публікації: "Рука Вашингтона" на Донбасі: з чим до України приїздив спецпредставник США